Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lech Kruszona pozbył się udziałów w AWR "Wprost"

W marcu ubiegłego roku ukazało się ostatnie drukowane wydanie tygodnika "Wprost" (fot. Piotr Molecki/East News)

Spółka PMPG Polskie Media jest już jedynym udziałowcem spółki Agencja Wydawniczo-Reklamowa "Wprost". Poinformowała, że dokupiła ostatnie 10 proc., które należały do Lecha Kruszony.

PMPG nie poinformowała o wartości transakcji, ale w komunikacie giełdowym zaznacza, że nie ma ona "istotnego wpływu na działalność emitenta".

"Posiadanie wszystkich udziałów spółki AWR »Wprost« może mieć w przyszłości istotne znaczenie dla działalności Grupy PMPG z uwagi na możliwość swobodnego kształtowania polityki inwestycyjnej" – poinformowała Jolanta Kloc, wiceprezeska zarządu ds. finansowych.

Spółka PMPG kontrolowana przez Michała M. Lisieckiego większość udziałów w AWR "Wprost" kupiła pod koniec 2009 roku. W marcu ubiegłego roku ukazało się ostatnie drukowane wydanie tygodnika "Wprost".

(BAE, 18.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.