Dział: PRASA

Dodano: Luty 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Reszka dołączył do zespołu „Polityki”

Paweł Reszka w "Newsweeku" pracował od lutego 2017 roku (screen Youtube.com/Onet Rano)

Tygodnik „Polityka” poinformował, że reporter Paweł Reszka dołączył do redakcji i objął funkcję kierownika działu krajowego.

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia „Presserwisu”. Poprzedni szef działu krajowego „Polityki” Jacek Kowalczyk przeszedł do Polityki Insight.

Reszka trafił do „Polityki” po zakończeniu jego okresu wypowiedzenia w „Newsweeku”. Wcześniej pracował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku” i „Wprost”.

Jest laureatem dwóch nagród Grand Press: za news w 2007 roku i za dziennikarstwo śledcze w 2010 roku. Napisał m.in. książkę "Mali bogowie 2", za którą otrzymał wyróżnienie honorowe Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Reszka jest współzałożycielem i członkiem Rady Fundacji Reporterów. Wykłada na Uniwersytecie Katolickim we Lwowie, a od wiosny ma uczyć adeptów dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

(PAZ, 20.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Luty 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PKN Orlen może kupić Ruch. Warunek: pozytywny wynik analiz

(fot. materiały prasowe)

PKN Orlen prowadzi analizy pogrążonego w kłopotach finansowych Ruchu i jeśli wyniki tych analiz będą pozytywne, płocki koncern mógłby kupić tę spółkę - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Został wybrany doradca strategiczny, który prowadzi badanie spółki pod względem finansowym i prawnym oraz analizuje możliwe synergie" - powiedział PAP Biznes prezes Obajtek.

"Jeśli ze wszystkich analiz wyjdzie, że opłaca nam się kupić Ruch, to go kupimy. Podchodzimy do tego biznesowo. Ruch działający w branży FMCG mógłby uzupełnić nasze aktywa choćby w obszarze detalu. Czasami łatwiej jest kupić pewne elementy biznesu niż samemu budować je od zera" - dodał.

Wcześniej PKN Orlen informował, że badanie kondycji finansowej i prawnej Ruchu powinno rozpocząć się na początku lutego. Potrwać ma kilka tygodniu, a due diligence i przedstawione wnioski będą podstawą do podjęcia decyzji biznesowych.

Obecnie sieć własna Ruchu składa się z 1800 punktów zapewniających roczny obrót w wysokości około 870 mln zł. Kolportaż Ruchu dociera do ok. 20 tys. punktów i generuje roczny obrót o wartości ok. 500 mln zł. Ruch ma 13 centrów logistycznych i jeden magazyn centralny.

Ostatnio informowaliśmy, że w pół roku Ruch stracił ponad połowę nadziałów prasy.

(PAP, 21.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.