Dział: PRASA

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Press Club Polska pyta o działania policji po ataku na dziennikarkę "GW"

Podczas demonstracji zamaskowany mężczyzna uszkodził dziennikarce kamerę i wykrzykiwał wulgarne hasła (screen wideo na Wyborcza.pl)

Press Club Polska zwrócił się do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z prośbą o informację na temat działań policji podjętych po ataku na dziennikarkę "Gazety Wyborczej" podczas Marszu Niepodległości.  

W liście do Brudzińskiego przewodniczący Press Clubu Marcin Lewicki przypomina, że od marszu 11 listopada minęły blisko trzy miesiące, a opinia publiczna do dziś nie otrzymała informacji o ewentualnym zidentyfikowaniu, zatrzymaniu czy przesłuchaniu osób podejrzanych o atak na dziennikarkę "GW".

Zestawia to z atakiem na Magdalenę Ogórek, do którego doszło w sobotę przed siedzibą TVP. "Ustalenie osób podejrzanych o naruszenie prawa, wezwanie ich na przesłuchanie, postawienie zarzutów i skierowanie wniosków o ukaranie zajęło policjantom niecałe 48 godzin" – pisze Lewicki.

O ataku na przedstawicielkę "GW" informowała w listopadzie Wyborcza.pl. Redakcja nie ujawniała jednak, o kogo chodzi. Podczas marszu dziennikarka nagrywała zamaskowanego mężczyznę, który wykrzykiwał wulgarne hasła i uderzył pięścią w obiektyw jej kamery.

O sprawę zapytaliśmy policję. Do zamknięcia "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

(KW, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.