Dział: PRASA

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Press Club Polska pyta o działania policji po ataku na dziennikarkę "GW"

Podczas demonstracji zamaskowany mężczyzna uszkodził dziennikarce kamerę i wykrzykiwał wulgarne hasła (screen wideo na Wyborcza.pl)

Press Club Polska zwrócił się do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z prośbą o informację na temat działań policji podjętych po ataku na dziennikarkę "Gazety Wyborczej" podczas Marszu Niepodległości.  

W liście do Brudzińskiego przewodniczący Press Clubu Marcin Lewicki przypomina, że od marszu 11 listopada minęły blisko trzy miesiące, a opinia publiczna do dziś nie otrzymała informacji o ewentualnym zidentyfikowaniu, zatrzymaniu czy przesłuchaniu osób podejrzanych o atak na dziennikarkę "GW".

Zestawia to z atakiem na Magdalenę Ogórek, do którego doszło w sobotę przed siedzibą TVP. "Ustalenie osób podejrzanych o naruszenie prawa, wezwanie ich na przesłuchanie, postawienie zarzutów i skierowanie wniosków o ukaranie zajęło policjantom niecałe 48 godzin" – pisze Lewicki.

O ataku na przedstawicielkę "GW" informowała w listopadzie Wyborcza.pl. Redakcja nie ujawniała jednak, o kogo chodzi. Podczas marszu dziennikarka nagrywała zamaskowanego mężczyznę, który wykrzykiwał wulgarne hasła i uderzył pięścią w obiektyw jej kamery.

O sprawę zapytaliśmy policję. Do zamknięcia "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

(KW, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Luty 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wyniki Agory obciążą odpisy na należności od Ruchu i spadek wartości GoldenLine

Agora dokona odpisów od wyniku finansowego za czwarty kwartał na ok. 14,3 mln zł (fot. Agora.pl)

Agora SA odpisze od wyniku finansowego za czwarty kwartał 2018 roku spadek wartości spółki GoldenLine i zagrożone wierzytelności wobec Ruchu z tytułu sprzedaży prasy. To ok. 14,3 mln zł.

Spółka poinformowała w komunikacie, że największy odpis dotyczy wartości spółki GoldenLine. Wskutek tego odpisu wynik netto Agory w czwartym kwartale ub.r. zmaleje o ok. 9 mln zł. Agora większościowe udziały w serwisie rekrutacyjnym GoldenLine przejęła w 2016 roku (za 53 proc. udziałów zapłaciła 8,5 mln zł), ale mniejszościowe udziały kupiła już w 2011 roku (za 36 proc. zapłaciła ok. 11 mln zł).

W przypadku odpisu nieściągniętych należności od Ruchu wpływ na wynik netto spółki w czwartym kwartale ub.r. wyniesie 3,3 mln zł. Agora już w lipcu ub.r. informowała, że dokona odpisu aktualizującego należności przedterminowe, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności, w kwocie ok. 13,6 mln zł.

(PD, PAP, 07.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.