Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Press Club Polska proponuje dziennikarzom wspólną reakcję na działania NBP

W grudniu prezes Adam Glapiński powiedział, że NBP nie chce ograniczać wolności słowa, ale konieczna jest obrona dobrego imienia instytucji (fot. materiały prasowe NBP)

Press Club Polska przygotował dla dziennikarzy wzór wniosku o akredytację na konferencje prasowe w Narodowym Banku Polskim.

Organizacja przypomina, że w ostatnich tygodniach administracja NBP uniemożliwiła dziennikarzom co najmniej dwóch redakcji wstęp na konferencje prasowe.

Pretekstem był wymóg, aby dziennikarze wnioskowali o akredytację na konferencje prasowe po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej najpóźniej na dwa dni przed konferencją.

„Jest to regulacja przestarzała i absurdalna, ale jak widać użyteczna w utrudnianiu pracy dziennikarskiej. Dlatego gorąco namawiamy wszystkich do reakcji, nie tylko by wyrazić solidarność z dziennikarzami, którym uniemożliwia się wykonywania pracy, ale także by pokazać absurd tego rozwiązania i wymóc jego zniesienie” - napisano w poście na Facebooku Press Club Polska.

Wzór wiadomości e-mail w sprawie akredytacji na konferencje po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej w 2019 roku:

Adresat: press@nbp.pl
Do wiadomości: maciej.antes@nbp.pl; sekretariat.gp@nbp.pl

Temat: wniosek o akredytacje na konferencje prasowe po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej

Szanowni Państwo,

wypełniając wymóg, by wnioskować o akredytację na konferencje prasowe po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej najpóźniej na dwa dni przed konferencją, uprzejmie proszę o akredytowanie mnie na konferencje po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej w następujących terminach:

29 stycznia 2019,
5-6 i 19 lutego 2019,
5-6 i 19 marca 2019,
2-3 i 16 kwietnia 2019,
14-15 i 28 maja 2019,
4-5 i 18 czerwca 2019,
2-3 lipca 2019,
20 sierpnia 2019,
10-11 i 24 września 2019,
1-2 i 15 października 2019,
5-6 i 19 listopada 2019,
3-4 i 17 grudnia 2019.

W razie zmiany terminu któregokolwiek z posiedzeń, a co za tym idzie – konferencji prasowej - uprzejmie proszę o uwzględnienie niniejszego wniosku również na zmieniony termin.

Z poważaniem
/podpis/

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kulig i Podsiadło z Paszportami "Polityki", Janda Kreatorem Kultury

Joanna Kulig otrzymała nagrodę w kategorii Film za rolę w "Zimnej wojnie" (fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/EAST NEWS)

Tygodnik "Polityka" po raz 26. przyznał nagrody za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce – Paszporty "Polityki".

Otrzymują je wybitnie utalentowani młodzi twórcy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w danym roku swoimi artystycznymi działaniami i dokonaniami. Joanna Kulig otrzymała nagrodę w kategorii Film za rolę w "Zimnej wojnie", zdaniem tygodnika – najlepszym polskim filmie minionego roku. W kategorii Literatura Paszport otrzymała Małgorzata Rejmer za książkę "Błoto słodsze niż miód". Dawid Podsiadło został doceniony w kategorii Muzyka popularna "za odnalezienie punktu, w którym przecina się gust szerokiej publiczności i krytyki".

W kategorii Teatr nagrodę otrzymała Marta Górnicka za spektakle, w których "stają na jednej scenie ludzie różnych płci, profesji i poglądów". Diana Lelonek odebrała nagrodę w kategorii Sztuki wizualne "za oryginalną w artystycznym wyrazie analizę zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja". A w kategorii Muzyka poważna Aleksander Nowak za "niezależność twórczą i oryginalne muzyczne spojrzenie na świat". Kolektyw artystyczny PanGenerator, tworzony przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego, otrzymał Paszport w kategorii Kultura cyfrowa.

Od 2002 roku kapituła Paszportów przyznaje także tytuł Kreatora Kultury. Tym razem otrzymała go Krystyna Janda "za błyskotliwość, pracowitość, odwagę artystyczną i życiową".

Gala Paszportów odbyła się we wtorek w Teatrze Polskim w Warszawie.

(SK, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.