Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czterech dziennikarzy nominowanych do Nagrody im. Jarosława Ziętary

Press Club Polska po raz pierwszy przyzna nagrodę im. Jarosława Ziętary za dziennikarstwo śledcze (fot. Press Club Polska)

Kapituła Nagrody im. Jarosława Ziętary ogłosiła nazwiska pierwszych finalistów konkursu dla najlepszych dziennikarzy śledczych.

Finalistami Nagrody im. Jarosława Ziętary 2023 zostali: Mateusz Baczyński i Janusz Schwertner, autorzy materiału „Adwokaci i gangsterzy. Kto się boi »żelaznej Baśki«” opublikowanego w portalu Onet.pl, Michał Janczura za radiowy serial „Eksperyment”, zamieszczony w radiu Tok FM i na stronie Tokfm.pl, oraz Piotr Świerczek za materiał „Siła kłamstwa” wyemitowany na antenie TVN 24.

Czytaj też: Przewodniczący KRRiT prowadzi dwa postępowania w sprawie "Kropki nad i" TVN 24

Nagroda jest przyznawana dziennikarzom tworzącym w języku polskim, za publikacje będące efektem dziennikarskiego śledztwa. Ustanowiono ją 1 września 2022 roku, w 30. rocznicę porwania poznańskiego dziennikarza śledczego Jarosława Ziętary.

Intencją inicjatorów nagrody było trwałe upamiętnienie postaci Jarosława Ziętary, nie tylko jako zamordowanego za działalność zawodową, ale także jako jednego z pionierów dziennikarstwa śledczego w Polsce po 1989 roku.

Kapitułę nagrody stanowią: Jacek Ziętara, brat Jarosława Ziętary, Krzysztof M. Kaźmierczak z Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary i Marcin Lewicki z Press Club Polska. Zwycięzca dostanie dyplom i 10 tys. zł.

Wręczenie nagród odbędzie się w środę 26 kwietnia podczas gali nagród Press Clubu Polska.

Czytaj też: Aż 71 proc. Polaków boi się o wolność mediów. Sondaż Media Freedom Poll

(PAR, 25.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.