Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fiskus w USA chce wykorzystywać informacje z mediów społecznościowych

(fot. Pixabay.com)

Amerykański fiskus (Internal Revenue Service - IRS) ma zamiar wykorzystywać media społecznościowe, a zwłaszcza Facebooka, Instagram i Twittera, do tropienia osób i firm unikających płacenia podatków – podał portal Quartz, cytując wniosek o udostępnienie informacji, jaki IRS wydał 18 grudnia.

Według portalu od dawna pojawiały się spekulacje, że IRS szuka w mediach społecznościowych danych wskazujących na unikanie płacenia podatków, ale jak dotąd amerykański fiskus nie potwierdzał takich informacji.

We wniosku urząd podatkowy podkreślił, że podatnicy zamieszczają na platformach społecznościowych wiele informacji o swej działalności czy transakcjach, "ale IRS jak dotąd nie miał formalnych instrumentów, by dotrzeć do takiej publicznej informacji, skompilować dane z mediów społecznościowych czy przeszukiwać wiele stron mediów społecznościowych".

(MC, 02.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.