Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fiskus w USA chce wykorzystywać informacje z mediów społecznościowych

(fot. Pixabay.com)

Amerykański fiskus (Internal Revenue Service - IRS) ma zamiar wykorzystywać media społecznościowe, a zwłaszcza Facebooka, Instagram i Twittera, do tropienia osób i firm unikających płacenia podatków – podał portal Quartz, cytując wniosek o udostępnienie informacji, jaki IRS wydał 18 grudnia.

Według portalu od dawna pojawiały się spekulacje, że IRS szuka w mediach społecznościowych danych wskazujących na unikanie płacenia podatków, ale jak dotąd amerykański fiskus nie potwierdzał takich informacji.

We wniosku urząd podatkowy podkreślił, że podatnicy zamieszczają na platformach społecznościowych wiele informacji o swej działalności czy transakcjach, "ale IRS jak dotąd nie miał formalnych instrumentów, by dotrzeć do takiej publicznej informacji, skompilować dane z mediów społecznościowych czy przeszukiwać wiele stron mediów społecznościowych".

(MC, 02.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon najbardziej wartościową firmą giełdową świata

We wrześniu wartość giełdowa Amazona przekroczyła 1 bln dol. (fot. Christian Wiediger/Unsplash)

Po poniedziałkowej sesji na Wall Street, podczas której akcje Amazona zyskały około 3 proc., firma Jeffa Bezosa wyprzedziła Microsoft i stała się najbardziej wartościową spółką giełdową świata. 

Wartość rynkowa Amazona osiągnęła na zamknięciu giełdy 796,8 mld dol. Microsoft, który miesiąc wcześniej wyprzedził Apple, wart był w poniedziałek 783,4 mld dol.

We wrześniu wartość giełdowa Amazona przekroczyła 1 bln dol., ale po jesiennych zawirowaniach na giełdzie spadła poniżej 800 mld dol. Teraz prognozy analityków dotyczące wzrostu firmy, w tym coraz większych dochodów z reklamy cyfrowej, przekonały inwestorów i windują notowania jej akcji.

(MC, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.