Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze Roku: od Żakowskiego do Kittela

Od góry, od lewej: Monika Olejnik, Tomasz Lis, Kamil Durczok oraz Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski (fot. archiwum "Press")

Bertold Kittel został niedawno 22. w historii zdobywcą tytułu Dziennikarza Roku. Pierwszym był Jacek Żakowski w 1997 roku.  

Tytuł Dziennikarza Roku to wyróżnienie za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. To jedyna nagroda w polskich mediach, którą przyznają sami dziennikarze. O zwycięstwie decyduje liczba punktów uzyskana w głosowaniu redakcji. 

Zdarzyło się, że tytuł przyznano pośmiertnie. Statuetkę stalówki raz otrzymał duet, a raz tytuł przyznano ex aequo dwóm laureatom. Tylko jeden dziennikarz wygrał więcej niż raz.

ZOBACZ DZIENNIKARZY ROKU 1997-2018:

(PAZ, 28.12.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

Najlepsze materiały dziennikarskie 2018 roku
Zdjęcia roku najlepszych polskich fotoreporterów
Najlepsze filmy roku w polskim internecie
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.