Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Najlepsze materiały dziennikarskie 2018 roku

Fragment reportażu „Utracona młodość Tomasza Komendy” (screen: Tvn24.pl)

Tomasz Komenda po 18 latach w więzieniu za niewinność wychodzi na wolność, kelnerzy obciążają premiera Morawieckiego, węgiel z okupowanego Donbasu trafia do Unii Europejskiej, polscy neonaziści świętują w lesie urodziny Hitlera - w 2018 roku powstało wiele znakomitych materiałów dziennikarskich.

Od 21 lat podsumowaniem każdego roku w polskich mediach jest konkurs Grand Press. Jury tegorocznej edycji wybrało do finału 53 materiały spośród 693 prac, które wpłynęły.

- Poziom tegorocznego konkursu, jak zwykle, był bardzo wysoki. To jest crème de la crème polskiego dziennikarstwa - ocenił członek jury Marcin Kowalczyk („Express Ilustrowany”, „Dziennik Łódzki”).

Przedstawiamy laureatów ośmiu kategorii konkursowych oraz ich materiały:

(PAZ, 28.12.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

Zdjęcia roku najlepszych polskich fotoreporterów
Jakie trendy są i będą istotne w reklamie?
Wydarzenia 2018 roku w mediach
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydarzenia 2018 roku w mediach

Od góry, od lewej: Zdjęcie Roku w konkursie World Press Photo, były naczelny "Faktu" Robert Feluś, saudyjski dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi oraz portet Jana Kuciaka i jego partnerki Martiny Kusznirovej (fot. materiały prasowe, Europarl.europa.eu, screen: Youtube.com/ The International Institute for Strategic Studies)

W 2018 roku wiele redakcji miało problemy z władzą, Ruchem i, w konsekwencji, ekonomiczne, pojawiło się i szybko upadło kilka nowych projektów, znani dziennikarze zmieniali barwy, a medialne marki właścicieli, odeszło też wielu wybitnych ludzi mediów. 

Spadki oglądalności i sprzedaży, problemy z dystrybucją, ucinanie dotacji, zmniejszanie budżetów,  zwolnienia, spektakularne porażki biznesowe, naciski, groźby czy wreszcie dwa głośne na cały świat zabójstwa dziennikarzy - przez ostatnie 12 miesięcy świat mediów był pełen negatywnych wydarzeń.

Z drugiej strony dziennikarze nie przestawali jednak patrzeć na ręce władzy, która - nie tylko w Polsce - coraz śmielej zawęża granice wolności słowa. Zaowocowało to wieloma świetnymi materiałami dziennikarskimi.

Przypominamy najważniejsze, najciekawsze i najchętniej przez Was czytane na Press.pl wydarzenia 2018 roku w mediach:

(PAZ, 28.12.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.