Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cezary Łazarewicz: „Chciałem się dowiedzieć, jak to było w 1968 roku"

Cezary Łazarewicz napisał zwycięski reportaż wspólnie z Ewą Winnicką (screen: Youtube.com/MagazynPress)

Cezary Łazarewicz, współautor najlepszego reportażu prasowego 2018 roku, wyjaśnia, że pomysł na zwycięski tekst wziął się z czystej ciekawości.

- Najtrudniejsze było to, aby pojechać do Czech, odnaleźć ludzi i żeby oni opowiedzieli nam tę historię w taki sposób, jak oni ją widzieli, a nie jak my ją widzimy - mówi Cezary Łazarewicz o pracy nad tekstem „Zbrodnia na skrzyżowaniu w Jičínie”, który napisał wspólnie z Ewą Winnicką.

Materiał, który ukazał się w dodatku do „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”, opowiada o długo ukrywanym, wstydliwym dla Polaków epizodzie z 1968 roku, gdy nasze wojska weszły do Czechosłowacji. W trakcie gali Grand Press został on nagrodzony w kategorii REPORTAŻ PRASOWY/INTERNETOWY.

(PAZ, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mirosław Żukowski: „Więcej niż tylko wyniki”

"Trzeba szukać ciekawych ludzi i ciekawych historii" - podkreśla Mirosław Żukowski (screen: Youtube.com/MagazynPress)

Mirosław Żukowski, tegorczny zdobywca Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego podkreśla, że w dzisiejszych czasach dziennikarz sportowy musi powiedzieć czytelnikowi, widzowi czy słuchaczowi znacznie więcej, niż tylko wynik rywalizacji.

- Trzeba szukać ciekawych ludzi i ciekawych historii, zajrzeć za kulisy i za każdym razem starać się być oryginalnym - podkreśla Mirosław Żukowski, kierownik działu sportowego „Rzeczpospolitej”, tegoroczny laureat Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego.

Otrzymuje ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą. W poprzednich latach nagroda trafiła do Stefana Szczepłka, Włodzimierza Szaranowicza i Pawła Wilkowicza.

(PAZ, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.