PZU

DROGA DO ZDROWIA Z PZU

PILOTAŻOWA AKCJA BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH ZORGANIZOWANA PRZEZ NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO UBEZPIECZYCIELA JUŻ URATOWAŁA ŻYCIE

olejne fale COVID-19 utrudniły pacjentom dostęp do badań i stacjonarnych wizyt u lekarzy, którzy swoje wysiłki koncentrowali na pomocy zakażonym wirusem. Dlatego największy polski ubezpieczyciel uruchomił pilotażową akcję badań profilaktycznych „Droga do Zdrowia z PZU”. Jej celem jest pomoc Polakom w zadbaniu o swoje zdrowie i zminimalizowanie skutków pandemii.

Po ponad roku pandemii warto się przebadać – z takim przekazem PZU ruszył w drogę po kraju, a  zaczął od Zamościa. To właśnie tam 4 czerwca 2021 roku po raz pierwszy stanęły mobilne gabinety medyczne. Można było w nich wykonać badania diagnostyczne, takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię i USG płuc. Wyniki oceniał specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG – pulmonolog. Na miejscu fachową pomocą służył także dermatolog, który badał zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu.

Press

W kolejne weekendy PZU odwiedził także Rzeszów, Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Tylko w ciągu pierwszych kilku dni akcji dzięki PZU zostało przebadanych prawie 1,6 tys. mieszkańców. Kilku osobom wykryto objawy migotania przedsionków, dzięki czemu dosłownie uratowano im życie.

Strefy zdrowia były otwarte w godz. 9-19:00. Mieszkańcy nie musieli wcześniej zapisywać się na wizyty, a każdy, kto odwiedził mobilną strefę zdrowia PZU, mógł bezpłatnie skorzystać z diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej. Odwiedzający strefy PZU mogli też skorzystać z porad dietetyka.

Press

Grupa PZU od samego początku angażuje się w walkę z pandemią koronawirusa i jej skutkami. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali oraz służb walczących z COVID-19 spółki z Grupy przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie, m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się. Niedawno powstał również pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drive thru.

Press

KONTAKT

Robert Lubański
dyrektor ds. prewencji PZU

EFEKTY

6 MIAST NA POŁUDNIU POLSKI odwiedziły mobilne gabinety PZU, w których mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnej diagnostyki i porady lekarskiej

PONAD 25 MLN ZŁ PRZEZNACZYŁY SPÓŁKI Z GRUPY PZU na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.