Wydanie: PRESS 07-08/2023

Warsztat: Sztucznie inteligentne

Choć w ostatnich miesiącach najbardziej znanym i najchętniej wykorzystywanym narzędziem sztucznej inteligencji jest ChatGPT, to na rynku jest też wiele innych tego typu rozwiązań. Podpowiadamy, jak z nich korzystać i do czego służą

CHATGPT

Chat.openai.com (częściowo darmowy)

To zdecydowanie najpopularniejsze i najczęściej obecnie stosowane rozwiązanie sztucznej inteligencji. Do korzystania z ChatGPT wymagana jest rejestracja, ale można zalogować się też np. przez konto Google’a.

Podstawowa wersja ChatGPT jest bezpłatna. W jej ramach otrzymujemy dostęp do czatu, ale bez gwarancji korzystania z niego przy dużym obciążeniu, a także standardową szybkość reakcji naszego wirtualnego rozmówcy.

W subskrypcji, która kosztuje 24,60 dol. z VAT (tzw. ChatGPT Plus), zyskujemy priorytetową dostępność do czatu, większą szybkość jego reakcji i dostęp do nowych funkcji w pierwszej kolejności, w tym nowego modelu GPT-4.

Mariusz Wołoszyn, machine learning expert w dostarczającej oprogramowanie firmie Parasoft, uważa, że GPT-4 wyróżnia się pozytywnie na tle innych modeli GPT m.in. tym, że nie gubi się nawet w długich dyskusjach.

Z kolei testująca rozwiązania sztucznej inteligencji Anna Ryksza poza wersją ChatGPT Plus korzysta jeszcze z API (interfejs programowania aplikacji). – Tam ustawiam zużycie i w zależności od zużycia tokenów pobiera z karty na koniec miesiąca – średnio do 100 dol. na miesiąc – opisuje.

Dzięki API można np. tworzyć długie treści, analizować dokumenty czy przetwarzać mowę na tekst.

Michał Niedbalski

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.