Wydanie: PRESS 03-04/2023

Żurnalistyka

Ujawniona przez dziennikarzy przeszłość mogła zakończyć karierę Żurnalisty. Ale chyba wszystkich ujęła jego banalna poezja: „Miałem powiesić się na klamce (...), ale otworzyłem nią drzwi, które dały mi szansę”

Rafał A. Ziemkiewicz z „Do Rzeczy”: „Dziennikarstwo słabo ma się do tego, co się dziś dzieje w mediach. Dziennikarstwo to był kiedyś etos (…). Dzisiaj jest kilka koncernów medialnych w całym kraju i media utrzymują się nie ze sprzedaży, ale z reklam. Kto rządzi? No kto daje kasę, ten rządzi”.

Konrad Piasecki z TVN 24: „To, co jest dobre dziś w dziennikarstwie, to wielość kanałów, w których ludzie mogą się realizować. Dziś, kiedy mamy podcasty, YouTube’a, cały świat internetu, nagle okazuje się, że możemy robić superpodcasty o wojskowości, o zagranicy, o winie. To czas najlepszy dla polskiego dziennikarstwa w tym aspekcie. W innych nie”.

Jacek Żakowski z „Polityki”: „To jest coś pomiędzy szołbizem a polityką (…). Teraz się często robi błyskawiczne kariery. Człowiek ma 30 lat i staje się gwiazdą wylansowaną przez jakieś medium (…). Chodzi już nawet nie o to, żeby nie spaść, ale żeby nie narobić wstydu”.

Gorzkie sądy o kondycji polskich mediów padły latem ubiegłego roku. Wysłuchał ich Żurnalista, autor podcastu „Rozmowy bez kompromisów”. Paradoks polega na tym, że kiedy były formułowane, część mediów rozpisywała się o kłopotliwej przeszłości gospodarza.

Łukasz Zalesiński

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.