Wydanie: PRESS 09-10/2021

Chcemy być fair

Z Dariuszem Maciołkiem, AD Marketerem Roku, dyrektorem marketingu w Banku BNP Paribas, rozmawia Kacper Peresada

Każdy marketer powinien mieć takie jaja jak Maciołek – powiedział mi Pana znajomy.

Cieszę się z tej opinii, bo podejmowanie odważnych działań zawsze było moim celem. Wierzę, że dzięki nim zmieniamy coś, udoskonalamy świat. Jeżeli będziemy robić rzeczy banalne, nikt nas nigdy nie pochwali i nic nie zmienimy. A jeśli będziemy działać odważnie, to jedni nas będą krytykować, inni chwalić, ale co najważniejsze – będziemy w stanie coś zmienić.

Nie boi się Pan podejmować ryzykownych decyzji?

Gdybym się bał, to nie byłoby tych działań i projektów, które zrobiliśmy w naszym banku. Odwaga wynika z poczucia pewności siebie oraz faktu, że nie martwię się o swoje miejsce pracy. Kilka razy już zmieniałem firmy i zawsze szedłem tam, gdzie coś mnie zaciekawiło, gdzie mogłem coś fajnego zrobić i nie bałem się, że jeśli zaryzykuję, to mnie zwolnią. Bo firma zatrudnia mnie, żeby zmienić markę, nadać jej charakteru. Dopóki firma jest zadowolona, a mój szef się ze mną zgadza, to dalej będę to robił.

Wcześniej trudno było Panu usiedzieć w jednym miejscu?

To jest zabawne, bo gdy miałem pierwsze spotkanie z moim zespołem w Banku BNP Paribas, usłyszałem, że sprawdzili na LinkedInie, że nigdzie nie pracowałem dłużej niż dwa lata, i pewnie tak samo będzie teraz. A jestem tu już trzy. I co najważniejsze, w tym czasie wiele rzeczy udało nam się zrobić – począwszy od zmiany pozycjonowania, przez rebranding, po nasze akcje, takie jak „Ostatni Twój Weekend”, „Gdzie są nasze patronki”, „Świat cię potrzebuje”, „Zmiany klimatu kosztują” czy „Bank zielonych zmian”. To były w moim odczuciu rzeczy ważne i odważne. Dla wielu osób bankowość jest nudna, ale gdy spojrzymy chociażby na nas czy na ING, nagle widać, że można robić rzeczy ważne i jednocześnie przynoszące biznes. W 100 procentach zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie ma nudnych branż, są tylko nudne i słabe briefy.

Kacper Peresada

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.