Wydanie: PRESS 09-10/2021

Rozgrywka polityczna

Najpierw po prostu grali w gry. Teraz próbują zarządzać politycznymi nastrojami w Ameryce. Cel: uwieść młodych wyborców na Twitchu

Hasan Piker – gwiazda Twitcha – spędza przed kamerą kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Nikogo już nie szokują jego czarne paznokcie i mocne słowa pod adresem nielubianych polityków. Ma mnóstwo otwartych kart na komputerze, czyta kolejne wiadomości i analizuje rzeczywistość. Ma charyzmę. Jest ważny dla milenialsów i pokolenia Z, bo objaśnia im świat. Bez wątpienia jego szczery, nieco chaotyczny styl, jest bardziej strawny dla młodych niż ględzenie będących zawsze pod krawatem prezenterów telewizyjnych. Piker jest jednym z najczęściej oglądanych streamerów na Twitchu. I figurą, która zmienia tę platformę.

Radek Korzycki

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.