Wydanie: PRESS 01-02/2018

Formacja Kulson

Policja latami budowała wizerunek formacji niemającej nic wspólnego z czasami, gdy służyła jednej partii – dziś znowu do niego wraca

Niedziela, 10 grudnia. Od ponad doby warszawskie Stare Miasto mieni się kolorowymi, świątecznymi światełkami. Piotr Pytlakowski z „Polityki” nie przyszedł jednak podziwiać iluminacji. Zresztą pod ustawioną na placu Zamkowym największą ponoć choinkę w kraju i tak by się nie dostał. Została otoczona barierkami. – To u was choinki pilnuje policja? – pyta ze zdziwieniem zagraniczny turysta, widząc stojących wzdłuż barierek funkcjonariuszy.

Pytlakowski podchodzi wraz z grupą protestujących Obywateli RP w pobliże kolumny Zygmunta. Jest tu już po raz dwunasty. Tego dnia zabrał ze sobą medal, który dostał kiedyś za zasługi na rzecz policji. – Chciałem go pokazać tym młodym policjantom. Pokazać, że dziś stoimy po dwóch stronach sporu. I że bardzo mnie to martwi – opowiada dziennikarz. – Pojawił się młody chłopak. Poznał mnie. „Wie pan, ja mam taką pracę”, powiedział. To nie było wprost, że on wie, że źle robi, ale tak można to było odebrać – relacjonuje. To temu policjantowi pokazał swój medal. – Nic nie powiedział – kończy Pytlakowski.

Grzegorz Sajór

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo