Wydanie: PRESS 07-08/2017

Na cyfrowej ścieżce

Jak z czytelnika darmowych treści zrobić płacącego klienta – to najpilniej strzeżona tajemnica wydawców internetowych

Sprzedaż tekstów i wideo, czyli jak to się teraz modnie mówi kontentu cyfrowego, nie powinna różnić się od sprzedaży skarpetek przez internet – twierdzi Piotr Stasiak, współzałożyciel i partner w agencji Bazgroł, w przeszłości odpowiedzialny za cyfryzację oferty „Polityki” i „Newsweek Polska”.

Stasiak dziwi się, że wydawcy wciąż uważają się za wyjątkowych w internecie. – Już dawno powinni nauczyć się podstawowych zasad e-commerce i tego, że w sieci o portfele klientów walczą wszyscy. Walkę tę trzeba odpowiednio stymulować i wspierać – dodaje. Inspiracją nie powinny być więc tylko branżowe rozwiązania, ale przede wszystkim to, co doskonale działa w innych branżach. Na szczęście – jego zdaniem – marki medialne obecne na naszym rynku zaczęły – choć zbyt późno – zdawać sobie z tego sprawę.

Tadeusz Płaczkiewicz

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.