Wydanie: PRESS 07-08/2017

Przyjdzie walec dekoncentracji

Po nowej ustawie abonamentowej ma powstać ustawa o dekoncentracji w mediach. A dekoncentracja ma doprowadzić do repolonizacji, zwłaszcza prasy regionalnej. Wydaje się, że to nieuchronne

Siedziba Krajowej Izby Gospodarczej, pierwszy dzień czerwca. Za chwilę początek debaty o szansach i zagrożeniach związanych z dekoncentracją na rynku mediów. Wszyscy mają nadzieję, że wreszcie dowiedzą się czegoś o zapowiadanej przez rząd tzw. ustawie repolonizacyjnej. Wśród zaproszonych – przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin. Niestety, nikt się nie zjawia. Agnieszka Durlik, rzeczniczka prasowa KIG, tłumaczy: „Prezes UOKiK nie przyjął zaproszenia. Poseł Sasin wstępnie potwierdził, ale na kilka dni przed debatą zrezygnował. Dyrektor Karol Kościński potwierdził obecność, niestety rano, w dzień debaty, otrzymaliśmy informację, że z uwagi na pilne obowiązki służbowe nie będzie mógł w niej uczestniczyć...”.

To sygnał, że z wielokrotnie zapowiadaną ustawą jest jakiś problem. Z dużej chmury mały deszcz – słychać komentarze uczestników debaty.

Czy na pewno?

Grzegorz Sajór

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.