Wydanie: PRESS 07-08/2017

Przyjdzie walec dekoncentracji

Po nowej ustawie abonamentowej ma powstać ustawa o dekoncentracji w mediach. A dekoncentracja ma doprowadzić do repolonizacji, zwłaszcza prasy regionalnej. Wydaje się, że to nieuchronne

Siedziba Krajowej Izby Gospodarczej, pierwszy dzień czerwca. Za chwilę początek debaty o szansach i zagrożeniach związanych z dekoncentracją na rynku mediów. Wszyscy mają nadzieję, że wreszcie dowiedzą się czegoś o zapowiadanej przez rząd tzw. ustawie repolonizacyjnej. Wśród zaproszonych – przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin. Niestety, nikt się nie zjawia. Agnieszka Durlik, rzeczniczka prasowa KIG, tłumaczy: „Prezes UOKiK nie przyjął zaproszenia. Poseł Sasin wstępnie potwierdził, ale na kilka dni przed debatą zrezygnował. Dyrektor Karol Kościński potwierdził obecność, niestety rano, w dzień debaty, otrzymaliśmy informację, że z uwagi na pilne obowiązki służbowe nie będzie mógł w niej uczestniczyć...”.

To sygnał, że z wielokrotnie zapowiadaną ustawą jest jakiś problem. Z dużej chmury mały deszcz – słychać komentarze uczestników debaty.

Czy na pewno?

Grzegorz Sajór

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.