Wydanie: PRESS 05-06/2017

Biurko naczelnego

Czym jest dla mnie biurko? Miejscem, gdzie tkwię jedną trzecią mojego życia. To duże jest główną częścią mojego warsztatu – obok stoi biureczko z komputerem, na którym pracuję 15. W komputerze powstają jednak tylko półprodukty, końcowy produkt to dla mnie forma papierowa. Teksty czytam tylko na wydrukach bądź już na złamanych wydrukowanych kolumnach. Ponieważ czytelnik kontaktuje się z moim tytułem za pośrednictwem gazety papierowej, chcę nad nią czuwać.

Biurko ma 1,20 na 2 metry – i raczej nic na nim nie leży w przypadkowym miejscu. Generalna zasada jest taka, że główne stosy papierów po lewej stronie to rzeczy potrzebne mi do bieżącej pracy, po prawej – archiwalia, na wprost – teksty do zredagowania. Logika co do szczegółów jest następująca:

Jerzy Baczyński, „Polityka”

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.