Wydanie: PRESS 05-06/2017

Jak odgrzać zimny temat

Umiejętne ponowne wykorzystanie tekstów to potężna broń w rękach wydawców o bogatych archiwach

Z pewnością większość z nas słyszała o tym, że nie należy jeść czarnych końcówek bananów. Wersji tej historii jest kilka – mają w nich być jaja pająków, robaki, pierwotniaki, pasożyty, a nawet jad węży. Zdaniem wydawców portali odpowiedź na to, czy rzeczywiście tak jest, jest kluczową informacją, jakiej szukają polscy internauci. – Od dwunastu lat pracuję przy zarządzaniu stronami internetowymi i ten temat pojawia się regularnie. Jeść czy nie jeść? Odcinać, nie odcinać? – mówi Michał Bagiński, szef zespołu wydawców strony głównej w Interii, wcześniej związany z Wirtualną Polską.

W samym Onecie odpowiedź na to pytanie można było znaleźć: w artykułach opublikowanych w listopadzie 2012 roku i dokładnie dwa lata później oraz na filmach, które na portalu pojawiły się: we wrześniu 2014 roku, w lutym 2015 roku i na YouTube w czerwcu 2015 roku.

Pięć różnych materiałów w ciągu trzech lat na tak błahy temat? W rzeczywistości był to jeden film i jeden tekst odgrzebane i udostępnione użytkownikom. Zmienia się ich miejsce w serwisie, czasami lead, czasem pojedyncze wypowiedzi lub czołówka materiału wideo, ale znakomita część treści pozostaje bez zmian, a mimo to generuje stale nowy ruch na portalu.

Jakub Mejer

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo