Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN pokaże dziś finał turnieju Roland Garros z Igą Świątek. Szansa na wielki triumf

Tegoroczny turniej rozpoczął się 26 maja i potrwa do 9 czerwca. Iga Światek po raz kolejny ma szanse go wygrać (fot. CAROLINE BLUMBERG PAP/EPA)

TVN pokaże na głównej antenie finał tenisowego turnieju Roland Garros w Paryżu z udziałem Igi Świątek (sobota 8 czerwca o 15). Jej rywalką będzie Jasmine Paolini. Transmisja też w Eurosport 1.

Ponadto zaplanowano transmisję plenerową. "W sobotę i niedzielę w Paryżu rozegrane zostaną finały drugiego turnieju Wielkiego Szlema w roku, czyli Roland-Garros. Eurosport, Pałac Kultury i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Kinoteka, Aktywna Warszawa i Polski Związek Tenisowy zapraszają kibiców do wspólnego przeżywania wielkich tenisowych emocji i oglądania finałów na wielkim ekranie. Wstęp do strefy zorganizowanej na Placu Defilad 1 od strony Kinoteki będzie bezpłatny" - podano w komunikacie.

Czytaj też: W radiowej Jedynce transmisje meczów Polaków na Euro 2024

Według Nielsen Media w 2023 finał tenisowego turnieju wielkoszlemowego Roland Garros, w którym wygrała Iga Świątek, w TVN i Eurosport 1 śledziło średnio ok. 2,4 mln widzów.

Dla porównania, finał Roland Garros w czerwcu 2022 roku, z triumfem Igi Świątek, oglądało w Eurosport 1 i TVN średnio 2,63 mln widzów. Z kolei w październiku 2020 roku finał tego turnieju, który również wygrała Świątek, przyciągnął do TVN i Eurosport 1 średnio 2,5 mln widzów.

Tegoroczny turniej rozpoczął się 26 maja i potrwa do 9 czerwca.

(MNIE, 07.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.