Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były pracownik regionalnego Radia Poznań odpowie za obraźliwe wpisy w internecie

Wpis o poznańskim liceum nadal można znaleźć na profilu facebookowym Romana Wawrzyniaka (screen: Facebook/Roman Wawrzyniak)

Roman Wawrzyniak, były pracownik regionalnego Radia Poznań, w obraźliwy sposób skomentował działalność jednego z poznańskich liceów. Swój wpis opatrzył zdjęciem z sex shopu w Berlinie. Szkoła wysłała do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

"Szanowni Rodzice, jeśli nie chcecie mieć problemów z wychowaniem swoich dzieci, omijajcie szerokim łukiem LO 38 w Poznaniu. Szkoła zajęła najgorsze, bo najwyższe miejsce w rankingu placówek promujących tęczowy postęp" – napisał na swoim profilu Roman Wawrzyniak, zwolniony niedawno z poznańskiego radia publicznego. Swój wpis opatrzył zdjęciem półnagich mężczyzn z łańcuchami na szyi.

Czytaj też: Wzrosły przychody TVP z reklam i sponsoringu. Nowe władze krytykują poprzedników

"Zdjęcie to sugeruje, jakoby miało związek z 38 LO w Poznaniu, w co w komentarzach wiele osób uwierzyło. Komentujący ten artykuł są przekonani, że jest to fotografia ze szkoły, pytają o jej adres, hejtują nauczycieli, rodziców, uczniów, padają wyzwiska. Post ten do dzisiejszego dnia został udostępniony 52 razy, a wiele z tych udostępnień ma kolejne, także z nienawistnymi komentarzami i hejtem" – napisali rodzice uczniów liceum w zawiadomieniu do prokuratury. Podobne zawiadomienie ma złożyć dyrekcja szkoły, według której były pracownik publicznej rozgłośni złamał zapisy Konstytucji RP, Konwencji Praw Dziecka oraz zasady etyki dziennikarskiej.

Poznańskie liceum zostało uznane w uczniowskim rankingu za bezpieczne i przyjazne młodzieży LGBTQ+. Wpis Wawrzyniaka nadal widnieje na jego facebookowym profilu.

Czytaj też: Elżbieta Żywioł nie pracuje już w TVP. Nie unikała prezentowania propagandy

(PAR, 06.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.