Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Prosta sprawa" z Mateuszem Damięckim i Piotrem Adamczykiem od 17 maja w Canal+

Serial "Prosta sprawa" liczy sześć odcinków (fot. materiały prasowe)

Od 17 maja w Canal+ Online i Canal+ Premium oglądać będzie można serial "Prosta sprawa" na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza.

"Prosta sprawa" opowiada o mężczyźnie przyjeżdżającym do Kotliny Jeleniogórskiej oddać 200 zł długu swojemu przyjacielowi. Okazuje się, że ten ma śmiertelnie chorą córkę, na której leczenie ukradł pieniądze mafii, a teraz jest przez nią poszukiwany.

Czytaj też: Oglądalność nowych odcinków serialu "Ojciec Mateusz" w TVP 1. Wyniki wyższe od średniej

Historia osadzona we współczesnym świecie rozgrywa się̨ w realiach przygranicznej (polsko-czesko-niemieckiej) wojny lokalnych gangów.

W głównych rolach występują Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk. W obsadzie znaleźli się także: Mateusz Więcławek, Mateusz Kmiecik, Iza Kuna, Magdalena Wieczorek, Maciej Musiał, Krzysztof Zalewski, Daniel Olbrychski i Maciej Damięcki. 

Scenarzystą i reżyserem serialu jest Cyprian T. Olencki, za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit, za scenografię Natalia Maciejewska. Producentami serialu są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak ze strony CANAL+ Polska oraz Marcin Zarębski z 2 Hungry Crocodiles.

Serial "Prosta sprawa" liczy sześć odcinków.

Czytaj też: Producent "Kuchennych rewolucji" w TVN ze spadkiem przychodów w 2023 roku

(KOZ, 01.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.