Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Republika testuje program publicystyczny "Piachem w tryby" w miejsce "Mówi się" Jacka Sobali

Pierwsze wydanie "Piachu w tryby" nadano 2 kwietnia. Program prowadzili wtedy publicyści stacji Michał Rachoń, Łukasz Jankowski i Piotr Lisiewicz (screen: YouTube/Telewizja Republika)

TV Republika wprowadziła testowo do ramówki program publicystyczny "Piachem w tryby".

Pierwsze wydanie "Piachu w tryby" wyemitowano 2 kwietnia. Program prowadzili publicyści stacji Michał Rachoń, Łukasz Jankowski i Piotr Lisiewicz, ale cykl mają prowadzić też prezenterzy TV Republika.

Sakiewicz: "Jacek Sobala wziął dłuższy urlop"

Nazwa cyklu ma nawiązywać do słów premiera Donalda Tuska, który w 2009 roku powiedział: "Z premierem Putinem przypilnujemy, by nikt piachu w tryby nie sypał". Jak relacjonował wtedy Dziennik.pl, był to komentarz do planów zawarcia nowego kontraktu gazowego. Program będzie nadawany od poniedziałku do czwartku o 21.45. To pasmo, które dotychczas zajmował cykl "Mówi się" Jacka Sobali.

Czytaj też: Była pracownica TVP Monika Borkowska dołącza do TV Republika. Rachoń przywitał

– Na razie program "Piachem w tryby" jest obecny tymczasowo. Przyjrzymy się, jak on wypada. Jacek Sobala wziął dłuższy urlop, parotygodniowy, więc w tym czasie wprowadziliśmy nowy program – wyjaśnia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes stacji. Jak dodaje, władze kanału zdecydują później, czy oba programy będą w stałej ofercie TV Republika.

Program "Piachem w tryby" ma formułę satyrycznego podsumowania wydarzeń, ale nie ma w nim telefonów od widzów, jak to było w programie "Mówi się" Jacka Sobali.

Według Nielsen Media w marcu TV Republika miała średnio 2,94 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (0,09 proc. w marcu 2023).

Czytaj też: TV Republika od 8 kwietnia z porannym programem bez polityki. Prowadzi Anna Popek

(MNIE, 04.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.