Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Była pracownica TVP Monika Borkowska dołącza do TV Republika. Rachoń przywitał

Monika Borkowska w TVP Info prowadziła m.in. "Za czy przeciw?" (screen: TVP Info)

Monika Borkowska, była prowadząca uderzającego w TVN programu "Jak oni kłamią" w TVP Info, dołącza do TV Republika.

Jak zapowiedział w serwisie X Michał Rachoń, dyrektor programowy TV Republika, Borkowska na antenie zadebiutuje w niedzielę. Nie podano, w jakim programie.

Czytaj też: Kontrowersyjna reporterka ma relacjonować konflikt izraelsko-palestyński w Kanale Zero

Monika Borkowska w 2023 zaczęła prowadzić "Za czy przeciw?" w TVP Info, a później też m.in. "Jak oni kłamią" i "Minęła 20" oraz przygotowywała materiały do "Wiadomości". W TVP 3 Łódź kierowała redakcją informacji i publicystyki oraz prowadziła programy. W przeszłości była dyrektorką biura prasowego Kukiz’15 i koordynatorką Kukiz’15 w powiecie skierniewickim. Bez sukcesu startowała też z listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Skierniewic.

We wrześniu 2022 Rada Etyki Mediów uznała, że dziennikarki Monika Borkowska z TVP 3 Łódź i Aleksandra Matuszewska z Radia Łódź w swoich materiałach z 11 lipca 2022 roku naruszyły zasady prawdy, obiektywizmu oraz szacunku i tolerancji Karty etycznej mediów. Polityków krytykujących działania miasta przedstawiano wtedy jako społeczników.

Z TVP Borkowska pożegnała się pod koniec marca br.

Czytaj też: KRRiT znów zajmuje się TVN 24 i Radiem Zet. Wypowiedź Wojdy i materiał o Adamczyku

(MNIE, 04.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.