Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 02, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naziemny kanał CTV9 poszerzy zasięg o sieci kablowe, satelitę i streaming

CTV9 ma profil filmowo-dokumentalny (screen: Facebook/CTV9)

Naziemny kanał CTV9, który docelowo zmieni nazwę na ViDocTV, pojawi się też w ofertach operatorów kablowo-satelitarnych oraz w streamingu.

Obecnie stacja jest dostępna głównie naziemnie na ósmym multipleksie. Jej właściciel – Red Carpet Media Group – pracuje już jednak nad poszerzeniem zasięgu stacji.

CTV9 będzie też w streamingu

Jak informuje Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group, stacja pojawi się w ofertach operatorów kablowych i na satelicie. Poszerzenie zasięgu CTV9 może nastąpić nie tylko przez nowe umowy z operatorami, ale też poprzez integrację tego kanału z istniejącą stacją kablową Red Top TV od Red Carpet Media Group. Nadawca nie informuje jednak jeszcze, jak ma wyglądać ta integracja. Obecnie stacje mają odrębne koncesje, różniące się też strukturą programową.

Czytaj też: Anna Popek w TV Republika. Prowadzi cykl o Wielkanocy, będzie też gospodynią pasma porannego

Poza dystrybucją naziemną, satelitarną i kablową stacja pojawi się też w streamingu. – Docelowo kanał zostanie umieszczony na naszej platformie Red Go oraz na wszystkich, z którymi współpracujemy (Gonet.TV, CDA, Pilot WP) – informuje Leszek Kułak. Proces włączania kanału do ich ofert ma rozpocząć się w kwietniu.

W zeszłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy CTV9 na ViDocTV. Kiedy do zmiany dojdzie na antenie? – Czekamy tylko na podpisaną decyzję KRRiT – mówi Kułak.

CTV9 ma profil filmowo-dokumentalny. Stacja ruszyła testowo 15 marca, a z regularnym przekazem – 18 marca.

Czytaj też: Pracownicy TVP dostaną na Wielkanoc po 1,3 tys. zł. Mniej, niż chcieli związkowcy

(MNIE, 02.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.