Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Arleta Bojke po 20 latach odchodzi z Telewizji Polskiej. Dołączy do Kanału Zero

Arleta Bojke uruchomiła swój kanał na YouTube „Koniec świata” (screen: YouTube/Koniec świata)

Z Telewizji Polskiej odchodzi Arleta Bojke. Pracowała tam 20 lat, zajmowała się głównie tematyką związaną z krajami byłego Związku Radzieckiego. Przez kilka lat była korespondentką TVP w Rosji. W serwisie X Krzysztof Stanowski potwierdził, że Bojke dołączy do redakcji Kanału Zero.

Na praktyki w TVP Arleta Bojke przyszła w 2004 roku. Dwa lata później została zatrudniona na stałe w telewizji publicznej, gdzie zajmowała się tematyką międzynarodową. W 2010 roku wyjechała do Moskwy i objęła stanowisko korespondentki TVP.

Bojke: "Będę pracowała w nowym miejscu"

Po powrocie z Rosji w 2013 roku jako reporterka „Wiadomości” relacjonowała wydarzenia związane z Rewolucją Godności w Ukrainie, aneksją Krymu przez Rosję i wojną w Donbasie. Z „Wiadomości” odeszła w grudniu 2015 roku i pracowała w TVP Info, w redakcji zagranicznej. Ostatnio przygotowywała też materiały do programu informacyjnego „19.30”.

Czytaj też: Anna Popek w TV Republika. Prowadzi cykl o Wielkanocy, będzie też gospodynią pasma porannego

W lutym Bojke uruchomiła swój kanał na YouTube „Koniec świata”. Do tej pory opublikowała tam 39 materiałów i zdobyła ponad 2 tys. subskrybentów.

– Od kwietnia będę pracowała w nowym miejscu. Nie mogę jeszcze zdradzić, gdzie dokładnie. Kanał "Koniec świata" będzie nadal działał – zapowiadała wcześniej Bojke. Dzisiaj, tuż przed południem, Krzysztof Stanowski w serwisie X poinformował, że dziennikarka dołączy do Kanału Zero. "Od kwietnia dołączy do nas znakomita dziennikarka, Arleta Bojke. Bardzo cieszę się na myśl o tej współpracy" – napisał Stanowski. "To nie koniec wzmocnień" – dodał.

Arleta Bojke jest laureatką nagrody Wiktory 2014 w kategorii Dziennikarz Roku, a także MediaTorów 2014 w kategorii TORpeda. Nominowana do nagrody Grand Press 2015 w kategorii Reportaż, za reportaż z Ukrainy pt. „Byliśmy braćmi”. Bojke jest też autorką książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było”.

Czytaj też: Telewizja Polska zawiadamia prokuraturę ws. działań firmowanych przez Jacka Kurskiego

(MAK, HAD, 26.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.