Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska zawiadamia prokuraturę ws. działań firmowanych przez Jacka Kurskiego

"To efekt trwających działań kontrolnych prowadzonych w Spółce" – podała TVP w komunikacie (fot. KOZ)

Telewizja Polska złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie szeregu nieprawidłowości przy zawieraniu umów, w których zaciągane były wielomilionowe zobowiązania, co narazić mogło TVP na „szkodę wielkich rozmiarów”.

"To efekt trwających działań kontrolnych prowadzonych w Spółce" – podała TVP w komunikacie. Wyjaśniono, że zawiadomienie dotyczy działań firmowanych przez byłego prezesa Jacka Kurskiego, a także "inne osoby pozostające w różnych okresach członkami Zarządu oraz Rady Nadzorczej".

Sienkiewicz: "Kurski zniszczył publiczną instytucję"

Jak zaznaczyła TVP, spółka nie wyklucza, że "zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw będzie uzupełniane o kolejne wątki, gdyż kontrola i szczegółowa analiza dokumentacji w Spółce prowadzone są nadal na szeroką skalę".

Czytaj też: TVN 24 najbardziej opiniotwórczy w lutym. "Press" pierwszy w kategorii magazynów i z dużym awansem

O możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Kurskiego prokuraturę zawiadomił również minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, który zarzucił byłemu prezesowi, że ten "zniszczył publiczną instytucję i doprowadził do degradacji jej misji".

Jacek Kurski kierował TVP do początku września 2022 roku. Później prezesem spółki był Mateusz Matyszkowicz.

Czytaj też: Anna Popek w TV Republika. Prowadzi cykl o Wielkanocy, będzie też gospodynią pasma porannego

(KOZ, 26.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.