Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 25, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sienkiewicz zawiadamia prokuraturę, że Jacek Kurski zniszczył publiczną telewizję

Jacek Kurski odpowiedział Bartłomiejowi Sienkiewiczowi wpisem, który potem skasował (screen: Twitter.com/Jacek Kurski PL)

Bartłomiej Sienkiewicz zarzucił Jackowi Kurskiemu, że "zniszczył publiczną instytucję i doprowadził do degradacji jej misji”. Minister kultury i dziedzictwa narodowego zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kurskiego. Były prezes TVP odpowiedział wpisem w serwisie X, który potem skasował.

Bartłomiej Sienkiewicz w mediach społecznościowych poinformował w piątek, że złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Kurskiego. "Były prezes TVP zniszczył publiczną instytucję i doprowadził do degradacji jej misji, jaką jest rzetelna, obiektywna i dostępna dla każdej Polki i Polaka informacja o najważniejszych sprawach w kraju" - napisał w serwisie X.

Kurski odpowiedział też wpisem na X: "Nie wiem, co zażył dzisiaj ppłk. Sienkiewicz, ale musiała być to końska dawka. Uzurpator, który dla zabicia pluralizmu medialnego w Polsce od trzech miesięcy bezprawnie likwiduje TVP, donosi na tych, którzy ją postawili na nogi. Jeszcze dzisiaj informacja na temat dalszych kroków w odpowiedzi na tę hucpę”.

Do swojego wpisu Kurski dołączył fotomontaż zdjęcia załzawionego Bartłomieja Sienkiewicza po tym, jak w 2020 roku podczas Marszu Kobiet został potraktowany gazem, ze zwiniętym banknotem dolarowym umieszczonym w nosie.

Kurski wpis ten skasował i opublikował drugi o tej samej treści, do którego dołączył film z Sejmu, na którym Sienkiewicz idzie chwiejnym krokiem.

(MAK, 25.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.