Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwszy raz od ośmiu lat WOŚP najważniejszym newsem wieczornych wiadomości TVP

Program "19.30" rozpoczęła niemal ośmiominutowa relacja z finału WOŚP. W poprzednich latach "Wiadomości" ograniczały się do kilkunastu sekund (screen: Vod.tvp.pl)

Po raz pierwszy od ośmiu lat Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był głównym tematem wieczornego programu informacyjnego w TVP 1. Program "19.30" rozpoczęła niemal ośmiominutowa relacja z wydarzenia. W poprzednich latach "Wiadomości" ograniczały się do kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu sekund.

W trakcie programu "19.30" na antenie TVP 1 połączono się na żywo z profesorem Bohdanem Maruszewskim, współtwórcą WOŚP, z którym rozmawiano na temat istoty diagnostyki płuc wśród dorosłych i dzieci. Rozmowie towarzyszyły zdjęcia ze Studia WOŚP, przygotowane przez TVN, głównego nadawcę 32. edycji WOŚP.

TVN ponownie partnerem medialnym WOŚP

Następnie materiał o wydarzeniu przygotowała Milena Bobrowska, która m.in. podkreśliła, że po ośmioletniej przerwie Wojsko Polskie znowu wspiera Orkiestrę. "Nie na rozkaz, a dobrowolnie" – powiedziała reporterka. Kolejny materiał programu również był poświęcony Orkiestrze – Blanka Dżugaj pokazywała w nim uczestników wydarzenia z całego świata – z Londynu, Tokio czy Wiednia. Później prowadzący "19.30" Zbigniew Łuczyński przeprowadził rozmowę z gościem, także dotyczącą WOŚP. A na koniec transmitowano jeszcze "Światełko do nieba".

Czytaj też: Tomasz Duklanowski nie chce oddać sprzętu Radia Szczecin. Znajduje się w Kenii

Partnerem medialnym WOŚP ponownie był TVN. Piotr Kraśko przywitał widzów "Faktów" podkreśleniem, że "żadnej telewizji i żadnym żołnierzom nie powiedziano, że nie wolno [grać]". WOŚP była pierwszym materiałem w "Faktach", w trakcie którego ekipa telewizji m.in. łączyła się ze Studiem WOŚP. Pokazano również żołnierzy, którzy "pierwszy raz od ośmiu lat grają razem z orkiestrą". Łącznie materiał trwał niemal sześć minut. 

Na antenie TVN czek na 1 mln zł od koncernu Warner Bros. Discovery przekazała Jerzemu Owsiakowi Katarzyna Kieli, szefowa stacji. – Cieszymy się, że możemy grać z większym rozmachem i cieszę się, że możemy przekazać ci ten czek od całej rodziny Warner Bros. Discovery. Wiemy, że idzie w najlepsze możliwe ręce. Dziękujemy – powiedziała Katarzyna Kieli.

W PiS-owskim TVP dla WOŚP tylko 13 sekund

WOŚP była również głównym materiałem "Wydarzeń" (Polsat). To duża zmiana dla tej telewizji, która w 2022 roku uznała Orkiestrę za ósmy w kolejności news. Wtedy poświęcono wydarzeniu ponad dwie minuty, podobnie jak wczoraj. Igor Sokołowski, prowadzący program, przywitał widzów zaznaczeniem, że podczas tegorocznego finału "mogli grać ci, którzy niedawno nie mieli takiej możliwości".

Czytaj też: "Teleexpress" TVP będzie miał troje prowadzących. Dołączy Bartosz Cebeńko z Wydarzeń 24

Przypomnijmy, że rok temu "Wiadomości" poświęciły finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 sekund. Krótkie wzmianki o WOŚP znalazły się wtedy również w "Teleexpressie" (TVP 1) i "Panoramie" (TVP 2) – odpowiednio 15 i 10 sekund. O finale WOŚP dziennikarze TVP informowali jedynie w materiałach o tym, jak wzrosły nakłady na służbę zdrowia pomiędzy 2015 a 2023 rokiem.

Dwa lata temu w głównym wydaniu "Wiadomości" pracownicy TVP udostępnili imprezie ok. 20 sekund. Wtedy telewizja publiczna poświęciła natomiast kilka minut innym akcjom charytatywnym. Mówiono m.in. o wsparciu dla młodzieży ze Wschodu, jakie zapewnia rzeszowski Caritas, czy o projekcie przekazywania darów przez Polaków na Litwie.

Czytaj też: Kaczyński: Stworzyć dużą telewizję, która będzie wolna. Republika ma niewielkie środki

(KAP, 29.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.