Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Historyczny dzień w Sejmie. Transmisje w telewizjach informacyjnych i w internecie

Relacje z sejmu i programy na ten temat notują ostatnio rekordowe wyniki oglądalności (screen: YouTube/Sejm RP)

Stacje informacyjne zmienią dziś swoje ramówki, podporządkowując je wydarzeniom w sejmie. Relacje i programy na ten temat notują ostatnio rekordowe wyniki oglądalności. W planach exposé Morawieckiego, debata i głosowanie nad wotum zaufania dla jego rządu. A potem – najprawdopodobniej – ruszy procedura wyboru na premiera Donalda Tuska. Relacja na żywo w serwisie YouTube dostępna jest poniżej.

Transmisja z 1. Posiedzenia Sejmu z 11 grudnia:

Exposé swojego rządu premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić o 10. Następnie planowana jest debata po exposé, a o 15 głosowanie w sprawie wotum zaufania. Rząd Morawieckiego najprawdopodobniej nie uzyska poparcia, więc od 16.30 ma odbywać się debata nad wyborem premiera wskazanego przez opozycję – czyli Donalda Tuska – a o 18.45 głosowanie nad jego wyborem.

Czytaj też: Sejm można w telewizji pokazać lepiej. Kilka pomysłów, by błyszczał nie tylko Hołownia

Wczoraj transmisje z tych wydarzeń na swoich antenach zapowiadały Polsat News i TVN24. Z kolei w udostępnionej prasie ramówce TVP Info zaplanowano wydanie specjalne, które ma rozpocząć się o godz. 10 i z przerwami trwać do 17.

Poza samymi transmisjami planowane są wydania specjalne programów. Np. w Polsat News ma zostać nadane wydłużone wydanie wieczornej "Debaty dnia" Agnieszki Gozdyry. Program zostanie zrealizowany w sejmie.

Relacje z sejmu i programy na ten temat notują ostatnio rekordowe wyniki oglądalności. Według Nielsen Media w poniedziałek 13 listopada – w dniu inauguracji parlamentu nowej kadencji – najchętniej oglądanym kanałem był TVN24, który uzyskał tego dnia najlepszy dobowy wynik w swojej historii. Zanotował 13,75 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów powyżej 4. roku życia. Udział TVP Info wyniósł 9,71 proc. Za nimi były telewizje z tzw. wielkiej czwórki: TVP 2 (8,29 proc.), Polsat (6,57 proc.), TVP 1 (6,49 proc.) i TVN (5,73 proc.). Ósmy był Polsat News (2,82 proc.).

Czytaj też: Milion odsłon sejmowego wideopodcastu marszałka Szymona Hołowni

(MNIE, 11.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.