Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Milion odsłon sejmowego wideopodcastu marszałka Szymona Hołowni

W pierwszym odcinku marszałek Sejmu Szymon Hołownia zabrał widzów w - jak mówił – "parę miejsc, które ciężko w tej transmisyjnej kamerze obejrzeć" (screen: YouTube/Sejm RP)

Debiutancki wideopodcast zatytułowany "Sejm. Nowe otwarcie z Szymonem Hołownią" może dziś lub jutro osiągnąć 1 mln odsłon na YouTube.

Ponad 20-minutowy pierwszy odcinek podcastu został opublikowany w ubiegłą sobotę na oficjalnym kanale Sejmu. Wczoraj zanotował około 923 tys. odsłon. Dziś lub jutro najpewniej przekroczy granicę 1 mln wyświetleń. Jak na pięć dni od premiery, to bardzo dobry wynik.

Czytaj też: Polityka.pl kończy współpracę z Benem Stanleyem po tym, jak skrytykował okładkę tygodnika

W pierwszym odcinku marszałek Sejmu Szymon Hołownia zabrał widzów w - jak mówił – "parę miejsc, które ciężko w tej transmisyjnej kamerze obejrzeć". Spacerował po sali obrad plenarnych z Mikołajem Kałuszką z Wszechnicy Sejmowej.

Hołownia z Kałuszką pokazali nie tylko salę plenarną, ale i wyjście marszałkowskie, dalej kabinę z telefonem rządowym, a także tzw. ciemny salonik. Pod koniec pierwszego odcinka Hołownia zapowiedział, że w kolejnych odsłonach wideopodcastu pokaże miejsca odpoczynku posłów, sejmowe ogrody, pasiekę i bibliotekę sejmową.

„Bardzo chcę - jako ten nowy rotacyjny marszałek - żebyście czuli, że to miejsce jest wasze, żebyście zaczęli się uśmiechać w stronę tego Sejmu” – pointował marszałek Sejmu.

- Szymon Hołownia wykorzystał potencjał Sejmu do promocji swojej osoby. Dotychczas zdjęcia z sali plenarnej pochodziły z kilku statycznych kamer. Teraz widz mógł zobaczyć detale sfilmowane z małej odległości i dynamicznie ujęcia marszałka i jego przewodnika. To zupełna nowość. Nie dziwi mnie popularność tego podcastu – ocenia Michał Marszał, prowadzący konta społecznościowe tygodnika "NIE".

(JF, 07.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.