Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor biura prawnego Ryszard Janoś rozstał się z TVP. To on mógłby likwidować spółkę

TVP nie informuje, kto pokieruje biurem prawnym spółki (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Z Telewizji Polskiej odszedł dyrektor biura prawnego Ryszard Janoś – dowiedział się "Presserwis". Jeśli statut zostanie zmieniony, to on byłby jednym z likwidatorów spółki, gdyby postawiono ją w stan likwidacji.

– Potwierdzamy, że Ryszard Janoś rozstał się ze spółką – przekazało nam biuro prasowe TVP. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy i kto przejął jego obowiązki.

Ryszard Janoś kierował biurem prawnym telewizji publicznej od 2018 roku.

Nowy zapis w statucie TVP

Zgodnie z planowaną zmianą statutu TVP, w przypadku postawienia spółki w stan likwidacji, likwidatorami będą aktualny zarząd (jednoosobowy zarząd tworzy Mateusz Matyszkowicz) i szef działu prawnego. Jak informowaliśmy, telewizja wysłała już do Krajowego Rejestru Sądowego wniosek o rejestrację tej zmiany.

Czytaj też: KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych, choć przewidują 3 mld zł ich łącznej straty

W statucie TVP – jak i innych spółek mediów publicznych – ma znaleźć się następujący zapis: "W razie otwarcia likwidacji likwidatorami są wszyscy członkowie Zarządu oraz kierownik komórki organizacyjnej Spółki zajmującej się obsługą prawną. W okresie likwidacji do składania oświadczeń w imieniu Spółki wymagane jest współdziałanie dwóch likwidatorów, w tym jednego będącego członkiem ostatniego Zarządu".

W przyszłym tygodniu powstać ma nowy rząd Donalda Tuska, a politycy nowej większości zapowiadali szybkie zmiany w mediach publicznych po przejęciu władzy.

Czytaj też: Prezydent Duda uniewinnił Jachowicza, którego skazano za zniesławienie prokuratora

(KOZ, 08.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.