Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W nowym rządzie za media odpowiadać ma Dominika Chorosińska. Pracowała w TVP Info

Do tej pory Dominika Chorosińska znana była głównie z roli Ewy Nowickiej-Skalskiej w serialu "M jak miłość". Zagrała też w filmie "Smoleńsk" Antoniego Krauzego (screen: YouTube/Radio Zet)

W nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego, który prawdopodobnie będzie istniał tylko przez dwa tygodnie, ministrą kultury i dziedzictwa narodowego, nadzorującą media publiczne, została aktorka Dominika Chorosińska. Grała w "M jak miłość" i "Smoleńsku", a media poznawała w TV Republika i TVP Info.

Do tej pory Chorosińska znana była głównie z roli Ewy Nowickiej-Skalskiej w serialu "M jak miłość". Zagrała też w filmie "Smoleńsk" Antoniego Krauzego, w którym wcieliła się w postać Wdowy.

Niewiele czasu dla Chorosińskiej

Dominika Chorosińska ma doświadczenie w pracy w mediach – w sprzyjającej Prawu i Sprawiedliwości stacji TV Republika i propagandowym kanale TVP Info. W tej pierwszej stacji prowadziła program publicystyczny "Polska na dzień dobry. Weekend". Od 2017 roku pojawiała się w satyryczno-propagandowych programach "W tyle wizji" i "W tyle wizji Extra" w TVP Info. W wywiadu w 2019 roku z Beatą Lubecką dla Radia Zet wyszło na jaw, że Chorosińskiej brakuje podstawowej wiedzy o sprawach publicznych oraz z najnowszej historii Polski.

Czytaj też: Jacek Kurski szybko straci fotel w Banku Światowym. Symbolicznie to ważna zmiana

Będzie miała też niewiele czasu na zapoznanie się z problemami przekształconych w tuby propagandowe mediów publicznych i ich nadzorowanie. Nowy rząd PiS nie ma bowiem szans na to, by Sejm udzielił mu wotum zaufania. Oznacza to, że najprawdopodobniej za dwa tygodnie swój rząd do zaprzysiężenia prezydentowi przedstawi większość sejmowa złożona z Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi (Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Lewicy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ministrem kultury ma w nim zostać poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych.

Czytaj też: Czuchnowski, Dawidowicz i inni. Triumf dziennikarzy. Komisje zbadają afery ujawniane przez niezależne media

(MAK, 28.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.