Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sky News z międzynarodową nagrodą Emmy za relacje z wojny w Ukrainie

Stuart Ramsay z zespołem Sky News wpadł w zasadzkę w okolicach Kijowa. Ta sytuacja była jednym z motywów nagrodzonej publikacji (screen: Sky News)

Sky News otrzymała międzynarodową nagrodę Emmy za relacje z wojny w Ukrainie z 2022 roku. Płatna brytyjska telewizja otrzymała wyróżnienie w kategorii wiadomości i publicystyki.

"Bitwa o Buczę i Irpień" jest kompilacją siedmiu dni doniesień z 5 marca 2022, kiedy rozpoczęły się brutalne bitwy o te ukraińskie miasta. Dziennikarze Sky znajdowali się wtedy na miejscu wydarzeń.

Kolejne wyróżnienie Ramsaya

Zwycięski materiał przedstawia głównego korespondenta Stuarta Ramsaya i zasadzkę, w jaką wpadł jego zespół w pobliżu Kijowa, a także rozmowę specjalnego korespondenta Alexa Crawforda z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim (jego pierwszy wywiad dla brytyjskich mediów od wybuchu wojny). Zaprezentowano także relacje Crawforda z mostu w Irpieniu oraz raport korespondentki ds. społeczności Lisy Holland z Polski, dokumentujący przybycie ocalałych i uchodźców z Buczy oraz Irpienia.

Czytaj też: CNN Max wystartował na platformie streamingowej Max. Następca nieudanego CNN+

Ramsay zdobył w tej samej kategorii nagrodę Emmy w 2021 roku za reportaż "Ostrzeżenie z Włoch" nakręcony w Bergamo podczas pierwszej fali COVID-19, a w marcu br. zdobył prestiżową nagrodę Dziennikarza Roku Królewskiego Towarzystwa Telewizyjnego.

Crawford została wcześniej uhonorowana czterema nagrodami BAFTA. Jest jedyną, która pięciokrotnie zdobyła nagrodę Dziennikarza Roku przyznawaną przez Royal Television Society. W zeszłym roku zdobyła tytuł Dziennikarza Radia i Telewizji w inauguracyjnym konkursie Society of Editors' Media Freedom Awards.

Międzynarodową nagrodę Emmy odebrał Tim Singleton, szef działu wiadomości międzynarodowych Sky News.

Dziennikarska kategoria Emmy

Inne nominowane pozycje w tej samej kategorii dotyczyły śmierci korespondentki katarskiej telewizji Al Jazeera Shireen Abu Akleh podczas misji na Zachodnim Brzegu oraz zniknięcia i śmierci brazylijskiego badacza kultury rdzennych mieszkańców Amazonii Bruno Pereiry i brytyjskiego dziennikarza Doma Phillipsa dla BBC.

Czytaj też: GB News zawiesza Dana Woottona za brak reakcji na obrażanie dziennikarki na wizji przez gościa

Międzynarodowe nagrody Emmy stanowią część szerokiej gamy amerykańskich wyróżnień za zasługi artystyczne i techniczne dla branży telewizyjnej. Międzynarodowe nagrody Emmy, przyznawane przez Międzynarodową Akademię Sztuki i Nauk Telewizyjnych (IATAS) z siedzibą w Nowym Jorku, otrzymują najlepsze programy telewizyjne wyprodukowane i wyemitowane poza Stanami Zjednoczonymi. Przyznawane są zwykle podczas gali w Nowym Jorku. Wśród kilkunastu rozrywkowych kategorii – jedna dotyczy dziennikarstwa i publicystyki i ta właśnie przypadła Sky News.

Główna gala nagród Emmy, już 75. edycji, została przeniesiona z 18 września na 15 stycznia, z powodu strajku scenarzystów, który oficjalnie zakończył się dopiero w środę 27 września.

Czytaj też: TVN 24 z przedwyborczą promocją także w streamingu

(MAC, 29.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.