Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski zapowiada koncert poparcia dla obrońców granicy

(Koncert będzie częścią akcji społecznościowej #MuremZaPolskimMundurem fot. Pawel Wodzynski/East News)

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział na Twitterze "koncert poparcia dla obrońców polskich granic", który odbędzie się 5 grudnia na terenie jednej z baz wojskowych Wojska Polskiego i będzie transmitowany w TVP 1 o 18.

Poseł Lewicy Maciej Gdula  w odpowiedzi na tweeta prezesa TVP napisał, że jest to pomysł, na który mógł wpaść tylko Jacek Kurski. "Koncert, gdy ludzie umierają na granicy" - skomentował Gdula. Redaktor wydawnictwa Czarne Łukasz Najder napisał z kolei ironicznie, że liczy na minirecital Jana Pietrzaka odzianego w uniform i hełm jednostek specjalnych polskiego wojska. Jego oczekiwania raczej się nie spełnią, ponieważ prezes Kurski zapowiedział, że w koncercie wezmą udział europejskie gwiazdy.

Przypomnijmy, że podobnych inicjatyw jest więcej. Zaledwie kilka dni temu Poczta Polska uruchomiła akcję "Jesteśmy z Wami", w ramach której każdy odwiedzający urząd pocztowy może wysłać kartkę do mundurowych pracujących na granicy. Natomiast Narodowy Bank Polski zapowiedział przyspieszoną emisję banknotu i monety specjalnej, która będzie celebrować straż graniczną. Wszystkie te działania są częścią akcji społecznościowej #MuremZaPolskimMundurem, która została uruchomiona na Twitterze.

(KAP, 19.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.