Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon chce anulować "Farmę Clarksona". Wciąż chodzi o Meghan Markle

Jeremy Clarkson już wielokrotnie przepraszał za artykuł o Meghan Markle, ale nadal zbiera jego owoce (fot. Wikimedia Commons/Petr Magera)

"Farma Clarksona" w Prime Video może zostać anulowana po emisji kolejnej serii. Szefowie Amazona wydali oświadczenie, że są zszokowani tym, co Jeremy Clarkson wypisywał w "The Sun" na temat Meghan Markle. To o tyle dziwne, że od kontrowersyjnego felietonu z grudnia ubiegłego roku minęło już dziewięć miesięcy i od dawna o tym w Wielkiej Brytanii już się nie mówiło.

Zdjęcia do trzeciej serii popularnego serialu quasi dokumentalnego o życiu na farmie Cotswolds należącej do Jeremy’ego Clarksona mają mieć premierę w 2024 roku, ale szefowie Amazona oznajmili, że nie podjęli jeszcze decyzji, czy program powróci z czwartą edycją.

Czytaj też: Elon znów chce zmieniać. Co z nagłówkami przy linkach na Twitterze (X)

63-letni Clarkson został powszechnie potępiony, gdy w swoim felietonie w "The Sun" napisał, że nienawidzi Meghan "na poziomie komórkowym", stosując jeszcze kilka innych obrazowych określeń.

Dyrektorka Amazon Prime Video, Fozia Khan, zdradziła teraz, że serwis streamingowy przeżywał ciężkie chwile po komentarzach Clarksona, które przyciągnęły rekordową liczbę skarg do Ipso, organu sprawującego kontrolę nad brytyjskimi mediami. Khan powiedziała, że zespół Prime Video był "zszokowany i rozczarowany", ale podjął decyzję o kontynuowaniu zdjęć do nadchodzącego serialu. 

Jej kolega z zarządu Dan Grabiner powiedział, że firma nie podjęła jeszcze decyzji, czy wznowić "Clarkson’s Farm", zdecydowanie najpopularniejszy serial firmy produkowany w Wielkiej Brytanii.

Amerykański serwis branżowy Variety napisał, że Amazon zerwie długoletnie więzi z Clarksonem, gdy ten wypełni obowiązującą umowę.

Czytaj też: ARD ostrzega przed dyskryminującymi treściami w swoich programach archiwalnych

Clarkson czeka również na decyzję ITV, czy będzie mógł powrócić jako prezenter teleturnieju "Milionerzy". Nagrał już kolejną serię, która zostanie wyemitowana na początku 2024 roku, ale w ITV rosną wątpliwości.

Jeremy Clarkson światową popularność zdobył, prowadząc przed laty w telewizji BBC program motoryzacyjny "Top Gear".

Czytaj też: Rozmowa Donalda Trumpa z Tuckerem Carlsonem na X miała ponad 74 mln wyświetleń

(MAC, 28.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.