Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozmowa Donalda Trumpa z Tuckerem Carlsonem na X miała ponad 74 mln wyświetleń

"Dzięki temu szalonemu forum, z którego korzystacie, uzyskamy wyższą oglądalność niż debata" – powiedział Trump podczas rozmowy (screen: YouTube/NBC News)

Według statystyk platformy X, znanej wcześniej jako Twitter, 46-minutowa rozmowa pomiędzy Donaldem Trumpem a Tuckerem Carlsonem zyskała ponad 74 mln wyświetleń. Były prezydent USA zrezygnował wcześniej z udziału w debacie w Fox News, w której ścierali się kandydaci starający się o nominację partii republikańskiej w przyszłorocznych wyborach.

Nie jest jednak jasne, jak długo odwiedzający witrynę oglądali wcześniej nagrane wydarzenie. Liczba wyświetleń X obejmuje każdego, kto przewinął film lub oglądał go tylko przez kilka sekund, a także tych, którzy obejrzeli cały wywiad. Niektórych widzów można policzyć dwukrotnie, jeśli oglądali film w różnym czasie lub na różnych urządzeniach.

Czytaj też: Donald Trump nie weźmie udziału w debatach na Fox News. Nie widzi korzyści

Carlson opublikował wywiad na kilka minut przed rozpoczęciem debaty w Fox w środowy wieczór. "Dzięki temu szalonemu forum, z którego korzystacie, uzyskamy wyższą oglądalność niż debata" – powiedział Trump podczas rozmowy.

Dla kariery Carlsona wydarzenie było równie ważne. Po tym, jak po wielu latach w kwietniu br. został zwolniony z Fox News jako główny winowajca afery z Dominion Voting Systems (po której sieć musiała w ramach ugody wypłacić firmie 787,5 mln dol.), wciąż szuka swojej nowej medialnej tożsamości.

Czytaj też: Wydawnictwo Gannett pozwane za dyskryminowanie białych pracowników

Dane o tym, ile osób obejrzało debatę na antenie Fox, zostaną opublikowane niebawem.

Trump, który przegrał wybory w 2020 roku z demokratą Joe Bidenem, jest głównym kandydatem do nominacji Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Czytaj też: Axel Springer poszedł na ugodę z byłym naczelnym "Bilda". Ale to nie koniec

(MAC, 25.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.