Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przy linkach wstawianych na platformie X nagłówki nie będą pojawiać się automatycznie

Elon Musk niemal każdego dnia ogłasza kolejną innowację na platformie X (fot. Wikimedia Commons/Steve Jurvetson)

Platforma X chce usunąć nagłówki i towarzyszący im tekst z wpisów zawierających linki do wiadomości przesyłanych przez media. Zamiast tego ma być wyświetlany tylko obraz artykułu.

Elon Musk w jednym z niedawnych postów zachęcał dziennikarzy do publikowania bezpośrednio na jego platformie, wskazując, że dałoby to im "większą swobodę pisania i wyższe dochody".

Czytaj też: Meta w przyszłym tygodniu uruchomi webową wersję aplikacji Threads

Planowana zmiana oznacza, że użytkownicy lub wydawcy przy udostępnianiu linku w X będą musieli wprowadzać własne komentarze. Jeżeli tego nie zrobią, post będzie tylko z nakładką adresu URL. Użytkownicy będą mieć dostęp do pełnego artykułu po kliknięciu w link, ale zmiana prezentacji linkowanych materiałów może wpłynąć na ruch generowany przez platformę X na stronach wydawców.

(MAC, 26.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.