Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta próbuje wstrzymać naliczanie grzywny za naruszanie prywatności Norwegów

Meta obawia się, że za przykładem Norwegii pójdą inne kraje Europy (fot. Pixabay.com)

Koncern Meta Platforms we wtorek zwrócił się do sądu w Norwegii o wstrzymanie kary, jaką krajowy regulator danych nałożył na właściciela Facebooka i Instagrama za naruszanie prywatności użytkowników tych serwisów.

Od 14 sierpnia Meta Platforms powinna płacić grzywnę 1 mln koron norweskich (94 313 dol.) dziennie za zbieranie danych użytkowników w celu kierowania do nich reklamy behawioralnej.

Czytaj też: Meta w przyszłym tygodniu uruchomi webową wersję aplikacji Threads

Meta Platforms wystąpiła o wstrzymanie kary, która miała obowiązywać do 3 listopada. Koncern argumentuje, że w Unii Europejskiej i Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) będzie prosić użytkowników o zgodę na stosowanie takiego rodzaju reklamy.

Norweski regulator Datatilsynet stwierdził jednak, że nie jest jasne, kiedy i w jaki sposób Meta będzie zabiegać o zgodę użytkowników, których prawa nadal są łamane.

Czytaj też: Microsoft Advertising w ofercie Httpool Polska. Efekt rozszerzenia współpracy

(MAC, 23.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.