Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Barbie" zakazana w kinach w Kuwejcie i Libanie. Powodem konieczność "ochrony tradycji"

"Barbie" zarobiła w światowych kinach ponad 1 mld dol. w ciągu 17 dni od premiery. Był to najszybciej osiągnięty miliard w kinach w tym roku (screen: YouTube/Warner Bros. Pictures)

Kuwejt zakazał wyświetlania w kinach filmów "Barbie" i "Mów do mnie" ("Talk to me"). Dzień wcześniej pierwszy z tytułów został zakazany także w Libanie.

Jako powód podano konieczność ochrony "etyki publicznej i tradycji społecznych". O decyzji władz poinformowała kuwejcka państwowa agencja informacyjna.

Czytaj też: Warner Bros. zarobił na "Barbie" ponad 1 mld dol. w ciągu 17 dni od premiery

Po weekendzie wytwórnia Warner Bros. informowała, że "Barbie" z udziałem Margot Robbie i Ryana Goslinga uzyskała z kin na całym świecie wpływy w wysokości 1,031 mld dol. (po 17 dniach wyświetlania), dzięki czemu stała się pierwszą produkcją filmową w historii wytwórni, która złamała barierę miliarda dolarów wpływów w tak krótkim czasie.

(MAC, 11.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.