Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. zarobił na "Barbie" ponad 1 mld dol. w ciągu 17 dni od premiery

"Barbie" jest najbardziej kasowym filmem wyreżyserowanym samodzielnie przez kobietę (screen: YouTube/Warner Bros. Pictures)

"Barbie" zarobiła w światowych kinach ponad 1 mld dol. w ciągu 17 dni od premiery (21 lipca). Był to najszybciej osiągnięty miliard w kinach w tym roku. Dla wytwórni Warner Bros. jest to pierwszy film, który przekroczył tę barierę w tak krótkim czasie.

"Oppenheimer" (Universal Pictures), mający premierę tego samego dnia, odnotował dotąd wpływy w wysokości 552 mln dol.

Dotychczas tylko 53 filmy zarobiły ponad 1 mld dolarów, a "Barbie" z dorobkiem 1,031 mld jest najbardziej kasowym wyreżyserowanym samodzielnie przez kobietę. Zrzuciła z podium "Wonder Woman" (reż. Patty Jenkins), która zarobiła łącznie 821 mln dol. Do pokonania pozostają jej jeszcze filmy współreżyserowane przez kobiety ("Frozen" oraz "Kapitan Marvel").

Czytaj też: Paramount sprzedaje wydawnictwo Simon & Schuster za 1,62 mld dol. funduszowi KKR & Co

W oświadczeniu Warner Bros. podaje, że komedia z udziałem Margot Robbie i Ryana Goslinga zarobiła 459 mln dol. w kinach krajowych – licząc Stany Zjednoczone i Kanadę, oraz kolejne 572,1 mln dol. za granicą. Liczbę potwierdziła firma analityczna Comscore. To drugi film w tym roku, który przekroczył 1 mld dol. w kinach – po "Super Mario Bros." (1,357 mln dol., ale od kwietnia).

W ubiegły weekend z oglądania "Barbie" wpłynęło 127 mln dol. globalnie, w tym 53 mln z rynku amerykańskiego i 74 mln ze świata. To trzeci weekend, podczas którego film znalazł się na szczycie najlepiej zarabiających.

Na liście najbardziej dochodowych filmów wszech czasów prowadzą: "Avatar" (20th Century Fox, rok produkcji 2009) – 2,923 mld dol.; "Avengers: Koniec gry" (Walt Disney Studios, 2019) – 2,799 mld dol.; "Avatar: Istota wody" (Walt Disney Studios, 2022) – 2,320 mld dol.; "Titanic" (20th Century Fox, 1997) – 2,264 mld dol.; "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" (Walt Disney Studios, 2015) – 2,071 mld dol.

Czytaj też: Mark Zuckerberg odpowiada na propozycję Elona Muska i proponuje walkę MMA 26 sierpnia

(MAC, 08.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.