Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mark Zuckerberg odpowiada na propozycję Elona Muska i proponuje walkę MMA 26 sierpnia

(screen: YouTube/LiveNOW from FOX)

Mark Zuckerberg na platformie Threads odpowiedział na propozycję Elona Muska w sprawie stoczenia walki MMA w Las Vegas i proponuje termin 26 sierpnia. Musk, który jest autorem oryginalnego pomysłu pojedynku miliarderów, właścicieli platform społecznościowych, jeszcze nie zareagował.

Musk o tym, że jest gotowy do walki w MMA, napisał po raz pierwszy 20 czerwca. Zuckerberg odpisał wtedy, że się zgadza. Wówczas potraktowano to jako dowcip. Tymczasem w niedzielę Musk wrócił do sprawy. Obwieścił, że ćwiczy, a ponieważ jest zapracowany, to "przynosi ciężary do pracy". Zakomunikował, że walka odbędzie się w Las Vegas i będzie transmitowana na platformie X. Dochód miałby zostać przeznaczony dla weteranów wojennych.

Czytaj też: Walka Muska z Zuckerbergiem w Las Vegas. Transmisja na X – według Muska

Zuckerberg odpowiedział mu na działającej od niedawna platformie Threads, należącej do niego i koncernu Meta. "Czy nie powinniśmy korzystać z bardziej niezawodnej platformy, która może faktycznie zbierać pieniądze na cele charytatywne?" – napisał. "Jestem dzisiaj gotowy. Zasugerowałem 26 sierpnia, ale nie dostałem odpowiedzi" – dodał szef Meta, który odniósł już kilka spektakularnych zwycięstw w ju-jitsu.

Z kolei Musk jeszcze w niedzielę przedstawił już przewidywany przez siebie scenariusz walki. "Jeśli będzie krótka, prawdopodobnie wygram. Jeśli długa, on może wygrać dzięki wytrzymałości. Jestem znacznie większy i nie bez powodu w MMA istnieją kategorie wagowe" – stwierdził.

Elon Musk ma 52 lata, 187 cm wzrostu i waży 85 kg. Mark Zuckerberg – 39 lat, 171 cm i 70 kg.

Czytaj też: TikTok czeka wielomilionowa kara od Unii Europejskiej za nieprzestrzeganie prywatności dzieci

(MAC, 08.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.