Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z powodu awarii kodowania multipleksu TVN 24 był dostępny za darmo drogą naziemną

W przeszłości poranne pasmo TVN 24 nadawały naziemne TVN i TTV (fot. Paweł Wodzyński/East News)

W środę widzowie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej mogli oglądać przekaz kodowanego TVN 24 i innych na co dzień płatnych kanałów. Zarówno TVN 24, jak i Cyfrowy Polsat, którego jedna ze spółek jest operatorem naziemnego multipleksu z kodowanymi kanałami, zapewniają, że była to chwilowa awaria.

Na to, że w naziemnej telewizji jest obecny darmowy przekaz TVN 24, zwracali w środę uwagę m.in. użytkownicy Twittera. Szybko pojawiły się też sugestie internautów, że stacja ma nadawać za darmo drogą naziemną do jesiennych wyborów parlamentarnych.

"Tymczasowa nieprawidłowość"

Na sprawę zwrócił także uwagę publicysta Tomasz Lis. "TVN 24 w naziemnej – to może być gamechanger. Ale oczywiście nie zastąpi to politycznej ofensywy i obywatelskiej aktywności. Potrzebujemy ataku non-stop, totalnego pressingu, tak że sami będą gubić piłkę. Bez wytchnienia, bez przerwy. Ofensywa 24" – napisał na Twitterze.

Czytaj też: Prof. Kowalski domaga się od KRRiT zajęcia się przedłużeniem koncesji TVN

TVN 24, jak i inne stacje z płatnego MUX, w środę późnym wieczorem jednak ponownie zakodowano.

– Była to tymczasowa nieprawidłowość, usługa od wczoraj działa poprawnie – przekazała nam w czwartek Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu, który kontroluje spółkę Info-TV-FM, operatora MUX 4.

Oświadczenie wydał też TVN 24. "Z trudem wywalczona koncesja TVN 24 nakłada na nas wiele obostrzeń. Zgodnie z prawem nasza stacja może być nadawana tylko w ograniczony sposób. Jesteśmy dostępni w telewizjach kablowych i satelitarnych, tvn24.pl, TVN 24 GO i serwisie Player. Zapraszamy też do Faktów nadawanych w ogólnodostępnej stacji TVN. Wszędzie tam jesteśmy dla Was! Sytuacja z chwilowym odkodowaniem sygnału TVN 24 wynikała z błędu technicznego jednego z operatorów" – podano na twitterowym profilu TVN24Newsroom.

Koncesja TVN 24 z ograniczeniami

– TVN 24 jest kanałem płatnym dla operatorów. Nie ma więc możliwości jego udostępnienia na stałe za darmo – usłyszeliśmy nieoficjalnie w TVN.

Czytaj też: Jakimowicz musiał odejść. Nie poprowadzi już cyklu "W kontrze"

W przeszłości poranne pasmo TVN 24 nadawały naziemne TVN i TTV. Było to jednak rozwiązanie tymczasowe, np. w TTV związane z tzw. lex TVN, a w TVN – z pandemią. Koncesje naziemne nie umożliwiają bowiem nadawcy wielogodzinnej emisji pasm informacyjnych.

TVN 24, jak i np. Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra TVN Turbo i TVN Style, wchodzą w skład pakietu Sport i Informacje za 30 zł miesięcznie. Polsat Box (marka należąca do Cyfrowego Polsatu) oferuje go za pośrednictwem naziemnego kodowanego MUX 4. Do odbioru wymagany jest dekoder od operatora.

Z kanałów informacyjnych na stałe za darmo drogą naziemną nadaje TVP Info. Z kolei testowo w formie bezpłatnej można też oglądać Wydarzenia 24 od Telewizji Polsat.

Czytaj też: Dziennikarze "Rzeczpospolitej" z opóźnionymi wynagrodzeniami z News 24

(MNIE, 14.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.