Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prof. Kowalski domaga się od KRRiT zajęcia się przedłużeniem koncesji TVN

Koncesja TVN wygasa w kwietniu, a TVN International i TVN Turbo - w lutym 2024 roku (fot. Cezary Piwowarski/TVN)

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Tadeusz Kowalski wystąpił do przewodniczącego Macieja Świrskiego o dodanie do porządku najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na 25 lipca, sprawy koncesji trzech kanałów TVN SA: TVN, TVN International i TVN Turbo.

- Oczekuję, że sprawa zostanie umieszczona w porządku posiedzenia. TVN czeka już siedem miesięcy na decyzję. To wystarczająco dużo czasu na rozpatrzenie wniosku - mówi prof. Tadeusz Kowalski. 

Pod koniec kwietnia 2023 roku KRRiT przedłużyła koncesję dla HGTV. - Nie widzę żadnego powodu, żeby było inaczej w przypadku TVN, TVN International i TVN Turbo - dodaje prof. Kowalski.

TVN SA zwrócił się do KRRiT pod koniec 2022 roku o przedłużenie koncesji dla naziemnego TVN (wygasa 14 kwietnia 2024 roku). Na początku 2023 roku nadawca wystąpił z identycznymi wnioskami dotyczącymi TVN International (ma koncesję do 10 lutego 2024 roku) i TVN Turbo (do 12 lutego 2024 roku). 

Przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło Krajowej Radzie 19 miesięcy (KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania), a dla TVN Siedem - ponad rok.

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24, ale uznał, że nie miała ona miejsca z rażącym naruszeniem prawa.

(KOZ, 13.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.