Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT chce zaktualizować listę ważnych wydarzeń sportowych, bo sport też się zmienia

Maciej Świrski chce zaktualizować listę ważnych wydarzeń sportowych, ponieważ jego zdaniem niektóre dyscypliny sportowe nie były popularne kiedy wydawano poprzednie rozporządzenie (fot. Pixabay.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczęła prace nad nowelizacją listy ważnych wydarzeń sportowych, które mają być emitowane w kanałach niekodowanych. Według przewodniczącego KRRiT określone w Ustawie o radiofonii i telewizji oraz w obowiązującym rozporządzeniu Rady listy wymagają aktualizacji.

Ustawa o radiofonii i telewizji jako "ważne" określa wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym i wymienia przykładowo:

• letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie,
• półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne,
• inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.

Czytaj też: Świrski chce ukarać nadawcę TVN 24 za słowa Daukszewicza w "Szkle kontaktowym"

Pod tym linkiem znajdą Państwo pełną treść ustawy o radiofonii i telewizji

Press

Maciej Świrski podpisał się od dokumentem. W zmianach chodzi o poszerzenie transmisji, które muszą być pokazywane w pasmach niekodowanych (fot. Twitter/KRRiT)

Rozporządzenie KRRiT z 2014 roku rozszerza ten katalog o:

• mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym mecze eliminacyjne,
• zawody Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce,
• półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne,
• Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym,
• zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich,
• zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet,
• Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce.

Czytaj też: KRRiT otrzymała cztery skargi na TVP dot. serialu dokumentalnego Cenckiewicza i Rachonia

Pod tym linkiem znajdą Państwo treść rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 17 listopada 2014 r. w sprawie listy ważnych wydarzeń 

KRRiT, zgodnie z ustawą RTV, może właśnie w rozporządzeniu określać listę "ważnych wydarzeń", uwzględniając stopień społecznego zainteresowania wydarzeniami i ich znaczenie dla życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Teraz Maciej Świrski chce listę ważnych wydarzeń sportowych zaktualizować, ponieważ jego zdaniem niektóre dyscypliny sportowe nie były popularne w 2014 roku, kiedy wydawano poprzednie rozporządzenie.

Czytaj też: Tworzona przez narodowców stacja TVMN ma wejść do Vectry i panelu Nielsena

(PAR, 24.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.