Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT otrzymała cztery skargi na TVP dot. serialu dokumentalnego Cenckiewicza i Rachonia

Pierwszy odcinek serialu "Reset" został wyemitowany w poniedziałek 12 czerwca w TVP 1 i TVP Info (screen: YouTube/TVP Info)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała skargi na Telewizję Polską w związku z emisją pierwszego odcinka serialu dokumentalnego "Reset" Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia.

Rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska informuje, że do KRRiT wpłynęły cztery skargi na nadawcę. Główne zarzuty dotyczą manipulacji i braku obiektywizmu, a także drastycznych zdjęć. Zgodnie z procedurą Krajowa Rada wystąpi do TVP o nagranie i zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Rachoń i Cenckiewicz nie przyjmują krytyki

Pierwszy odcinek serialu "Reset" autorstwa Michała Rachonia z TVP oraz historyka Sławomira Cenckiewicza TVP 1 i TVP Info pokazały w poniedziałek 12 czerwca. Autorzy cyklu oskarżają o wysługiwanie się Rosji polityków obecnej opozycji, zwłaszcza Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego, w czasach, gdy pierwszy był premierem, a drugi ministrem spraw zagranicznych.

Czytaj też: Eksperci chcą wycięcia ich z "Resetu". Lucas mówi nam: "Ubolewam"

Brytyjski dziennikarz Edward Lucas, który wystąpił w pierwszym odcinku, poprosił o usunięcie "moich wywiadów z internetowej wersji tendencyjnego filmu »Reset«". "Byłem bardzo rozczarowany, gdy dowiedziałem się, że polski film dokumentalny zatytułowany »Reset«, w którym się wypowiadałem, jest wykorzystywany do ataku na Radosława Sikorskiego jako polityka prorosyjskiego i stara się wykluczyć go z polskiej polityki" – napisał z kolei amerykański finansista Bill Browder.

Kolejny odcinek dzisiaj o 21.30. Autorzy nie przyjęli krytyki ze strony osób, które wystąpiły w serialu nie wiedząc, w czym dokładnie biorą udział.

Czytaj też: Kim jest Michał Rachoń, współautor „Resetu”: dziennikarz i działacz

(KOZ, 19.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.