Temat: telewizja

Dział: PRASA

Dodano: Maj 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Już dziś wieczorem gala Grand Press Photo 2023. Poznamy najlepsze zdjęcia roku

Jury konkursu Grand Press Photo 2023 pod przewodnictwem Konstantinosa Tsakalidisa wybrało do finału 49 zdjęć pojedynczych (Single), 9 reportaży (Stories) oraz 5 projektów dokumentalnych (Documentary Projects), wykonanych przez 57 autorów

Dziś o godz. 20 rozpocznie się gala konkursu Grand Press Photo 2023, podczas której poznamy laureata nagrody Zdjęcie Roku, zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book.

Gala odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Transmisję od godz. 20 będzie można oglądać na profilach magazynu "Press" i Grand Press Photo na Facebooku, na Press.pl i na stronie głównej WP.

Jury konkursu Grand Press Photo 2023 pod przewodnictwem Konstantinosa Tsakalidisa wybrało do finału 49 zdjęć pojedynczych (Single), 9 reportaży (Stories) oraz 5 projektów dokumentalnych (Documentary Projects), wykonanych przez 57 autorów.

Zobaczcie, jak było rok temu: Wojciech Grzędziński autorem Zdjęcia roku w Grand Press Photo 2022. Jury: "Zaniemówiliśmy"

Wczoraj o północy zakończyło się głosowanie na Nagrodę Internautów - zdobędzie ją autorka lub autor pracy wyłonionej spośród wszystkich nominowanych przez jury zdjęć z grupy Single oraz Stories. Wszystkie nominacje można zobaczyć na stronie www.grandpressphoto.pl.

W tym roku po raz siódmy w ramach Grand Press Photo zorganizowano konkurs Young Poland – mogli w nim wystartować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i wcześniej nie brali udziału w Grand Press Photo. Tutaj do finału nominowano 8 zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże.

W ramach GPP organizowany jest także konkurs Photo Book – na najlepszą książkę z fotografią reporterską i dokumentalną, wydaną premierowo w 2022 roku. O tytuł Photo Book of the Year 2022 konkurowało 15 publikacji.

***

Partnerzy Grand Press Photo 2023: 

  • Ambasadorzy konkursu i gali: Fujifilm, Nikon Europe B.V. Oddział w Polsce, Canon
  • Partner kategorii Climate, responsibility: Grupa KRUK
  • Partner kategorii Culture, hobby, sport: Provident Polska
  • Partner kategorii Own Vision: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
  • Partner kategorii People: Miasto Gdańsk
  • Partner kategorii Documentary Project: ERGO Hestia
  • Partner kategorii Young Poland: Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
  • Partner kategorii Photo Book: Krupa Art Foundation
  • Patroni medialni: Wirtualna Polska, Digital Camera, Fotopolis, National Geographic
  • Partnerzy gali: British American Tobacco, Studio Cocosound

Czytaj też: Tylko w Press: Jewhen Małoletka, zwycięzca World Press Photo: "Iryna zmarła”

(CP, 23.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.