Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery odkrył karty. Nowa platforma nazywa się Max. Podano datę premiery

O tym, że nowa platforma Warner Bros. Discovery będzie nazywać się Max spekulowano od dawna, teraz to już oficjalne. Tak jak data premiery (screen: YouTube/HBO Max)

Warner Bros. Discovery w końcu ujawnił plany potwierdzając nazwę, o której mówiono od dawna. Nowy serwis streamingowy, powstający z połączenia HBO Max i Discovery+ będzie nazywać się Max. Podczas specjalnego briefingu w amerykańskim Burbank, prowadzonego przez szefa koncernu Davida Zaslava, dyrektor ds. streamingu firmy JB Perrette ogłosił, że serwis wystartuje 23 maja.

Po raz pierwszy decyzja o powstaniu nowego, połączonego serwisu została ogłoszona w sierpniu 2022 roku, zaledwie kilka miesięcy po domknięciu fuzji WarnerMedia z Discovery i powstaniu Warner Bros. Discovery. Początkowo planowano wprowadzić nowy produkt latem, ale po konsultacjach w listopadzie postanowiono przesunąć premierę na koniec wiosny.

Plany nowej platformy: spin-off "Gry o Tron", seria o Harrym Potterze

JB Perrette zwrócił uwagę na znaczenie usunięcia HBO z nazwy HBO Max: "HBO to nie telewizja. HBO to HBO, musi tak pozostać, dlatego uprzywilejujemy je w promowaniu produktu".

Czytaj też: Właściciel Wikipedii ukarany w Rosji za nieusunięcie spornych materiałów

Dyrektor generalny i prezes HBO oraz najpewniej szef Max – Casey Bloys – rozpoczął listę aktualizacji oryginalnego programu nowej platformy od ogłoszeń dotyczących uniwersum DC, poczynając od pierwszego spojrzenia na "Pingwina" Matta Reevesa z Colinem Farrellem w roli głównej. Poinformował też, że Max pracuje nad nową serią "Teoria wielkiego podrywu”.

Bloys poinformował również m.in. o pracach nad serialami z udziałem Shauna White'a i Roberta Downeya Jr. Ma też powstać spin-off "Gry o Tron" (niezależnie od drugiego sezonu prequela "Ród smoka" planowanego na wiosnę 2024 roku) oraz seria o Harrym Potterze.

Szefowa amerykańskiego oddziału HBO – Kathleen Finch – mówiła o znaczeniu linearnych kanałów WBD dla Maxa i o tym, że treści będą pojawiać się na platformie po ich pierwszym wyemitowaniu w Food Network, TLC, HGTV, Discovery, ID, TNT, Adult Swim, TBS i innych.

Premiera Max w USA 23 maja

David Zaslav poinformował, że w ciągu kilku miesięcy pojawi się aktualizacja dotycząca wprowadzenia wiadomości i elementów związanych ze sportem. "Max będzie tym, co warto oglądać, ponieważ jest łatwy w nawigacji" – stwierdził prezes WBD.

Czytaj też: W KRRiT jest już ok. 4,5 tys. skarg na reportaż TVN 24 "Franciszkańska 3"

Platforma Max pojawi się w Stanach Zjednoczonych 23 maja z obietnicą 40 nowych tytułów i sezonów programów telewizyjnych, które będą dodawane co miesiąc.

W chwili premiery Max wprowadzi domyślny profil dzieci dla nowych subskrybentów wraz z towarzyszącą mu kontrolą rodzicielską. Rodzice mogą dostosować ustawienia i ograniczyć zawartość profilu dziecka według ocen: małe dzieci, duże dzieci, duże dzieci plus, nastolatki lub nastolatki plus. Rodzice będą mieli również możliwość ustawienia indywidualnych kodów PIN profilu, aby zablokować dostęp do swoich profili dorosłych.

Nowy serwis ma mieć uproszczoną nawigację. Pojawi się także wersja w jakości 4K UHD. Ultimate Max bez reklam będzie mieć rozszerzony katalog treści, zawierając m.in. takie pozycje, jak: "Gra o Tron", "The Last of Us", "Harry Potter" czy "Władca Pierścieni". Wszystkie filmy Warner Bros., które zostaną wydane w tym roku i w przyszłości będą również dostępne w rozdzielczości 4K UHD, gdy pojawią się w serwisie po premierach kinowych.

Max z trzema opcjami cenowymi

Dotychczasowi użytkownicy HBO Max mają zachować osobiste ustawienia, profile, historie oglądania i listę do obejrzenia.

Czytaj też: Słuchalność RMF FM w pierwszym kwartale spadła minimalnie poniżej 30 proc.

Max zaoferuje trzy opcje cenowe: Max Ad-Lite kosztujące 9,99 dol. za miesiąc lub 99,99 dol. za rok (z reklamami, równolegle można korzystać na dwóch urządzeniach), Max bez reklam za 15,99 dol. lub 149,99 dol. (na dwóch urządzeniach) oraz z maksymalną liczbą reklam za 19,99 dol. lub 199,99 dol. (na czterech urządzeniach) Wersja pierwsza i trzecia różnią się głównie parametrami technicznymi.

23 maja na platformie zadebiutują widowisko DC "Shazam! Gniew bogów", a także animowany serial "Gremlins: Secrets of the Mogwai". W czasie prezentacji Max zaprezentowany został teaser czwartego sezonu serialu "Detektyw", noszący podtytuł "Kraina nocy". Kolejnym projektem zaprezentowanym podczas wydarzenia jest serial "The Regime", dotąd znany pod tytułem "The Palace". Jego gwiazdą jest Kate Winslet. Produkcja przedstawia rok życia za murami pałacu nowoczesnego europejskiego reżimu, który zaczyna upadać.

Czytaj też: Polska Agencja Prasowa anulowała depeszę, w której wysoką liczbę deklaracji narodowości śląskiej uznano za sukces

(MAC, 13.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.