Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK chce karać Azagroup za permanentne promocje. "Niezgodna z prawem praktyka"

Kara wobec spółki może wynieść 10 proc. rocznego obrotu (fot. materiały prasowe)

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, postawił sklepom internetowym Born2be.pl i Renee.pl (Azagroup) zarzut wprowadzania konsumentów w błąd. Sugerowały ograniczony czas promocji na towary, które były dostępne w obniżonej cenie w sposób ciągły.

Jak wyjaśnia UOKiK, konsument odwiedzający wymienione sklepy widział, że może skorzystać z promocyjnej oferty i dzięki wpisaniu specjalnego okolicznościowego kodu dokonać zakupu po niższej cenie. Kody rozpowszechniane były wraz z komunikacją specjalnych okolicznościowych obniżek, np. "szalona środa", "tydzień urodzinowy", "noc zakupów" czy "extra -40% na wszystko z okazji 11 urodzin Renee! Kod: BDAY".

Kara do 10 proc. rocznego obrotu

Takie działanie powodowało, że klient mógł odnieść wrażenie, że kupując w konkretnym momencie otrzymuje się produkt w korzystnej, obniżonej cenie. Jednak po zakończeniu okresu jednej promocji, na stronie pojawiał się nowy kod rabatowy i rozpoczynała się kolejna promocja oferująca podobną korzyść.

Czytaj też: Coca-Cola promuje wariant Coca-Cola Zero Cukru Zero Kofeiny

"Sugerowanie przez sklepy internetowe ograniczonego czasu trwania atrakcyjnych promocji cenowych, podczas gdy obowiązują one nieustannie, to niezgodna z prawem praktyka rynkowa" – wyjaśnia Tomasz Chróstny.

Jeśli zarzuty wobec Azagroup zostaną potwierdzone, spółce grozi kara do 10 proc. rocznego obrotu.

Czytaj też: Grupa Eurozet zaczyna sprzedaż połączonych produktów handlowych z radiami Agory i Eurozetu

(KAP, 03.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.