Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy polski serial HBO Max z premierą na całym świecie. Helena Englert w głównej roli

"#BringBackAlice" opowiada historię zaginionej nastolatki (w tej roli Helena Englert), która po roku nieobecności wraca do domu (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Nowy polski serial HBO Max "#BringBackAlice" z gatunku mystery thriller będzie miał premierę 14 kwietnia nie tylko w Polsce, ale i na wszystkich rynkach, na których dostępna jest platforma. W głównej roli widzowie zobaczą Helenę Englert.

"Jest to pierwsza premiera HBO Max po tym, jak połączyliśmy nasze firmy, działalność w Polsce i na świecie" – mówiła podczas pokazu "#BringBackAlice" Katarzyna Kieli, prezeska i dyrektorka zarządzająca Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN. "Dzisiaj to nie tylko rodzina kanałów TVN, ale także portfolio różnych serwisów streamingowych HBO Max, Player i najnowsze nasze dziecko Vod.pl" – dodała Kieli.

Czytaj też: Średnio 642 tys. widzów w TVN programu "Nastolatki rządzą... kasą"

"#BringBackAlice" opowiada historię zaginionej nastolatki (w tej roli Helena Englert), która po roku nieobecności wraca do domu i próbuje odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości. Akcja toczy się w Trójmieście. W serialu poza Englert zobaczyć będzie można m.in. Marietę Żukowską, Jowitę Budnik, Katarzynę Gałązkę, Marcela Opalińskiego, Milę Jankowską, Sebastiana Delę, Stanisława Linowskiego, Bartka Deklewę, Vitalika Havrylę, Natalię Iwańską, Adama Cywkę, Marcina Steca i Sandrę Drzymalską.

"#BringBackAlice"składa się z sześciu odcinków. Serial wyreżyserował Dawid Nickel. Za scenariusz odpowiadają Caleb Ranson, Marcin Kubawski i Miłosz Sakowski. Producentkami są Marta Habior i Izabela Łopuch. Zdjęcia do produkcji realizowano od 2021 do połowy 2022 roku. 

Trwają także zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO Max "Odwilż" z Katarzyną Wajdą w roli głównej. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej produkcja trafi do serwisu w przyszłym roku. Pierwszy sezon "Odwilży" miał premierę 1 kwietnia 2022 roku jednocześnie w 61 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Karaibach i w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Premiera "Sukcesji 4" z największą oglądalnością w historii serii

Nowe seriale TVN Warner Bros. Discovery szykuje także dla Playera. "Do końca roku mamy co najmniej sześć polskich seriali, które będziemy premierować w Playerze" – zapowiedziała Katarzyna Kieli.

W piątek 28 kwietnia w Playerze zadebiutuje "Pati", czyli spin-off "Skazanej" z Aleksandrą Adamską w roli głównej. Trwają prace nad trzecim sezonem "Skazanej" z Agatą Kuleszą. Na jesień zaplanowana jest premiera serialu kryminalnego "Lipowo. Zmowa milczenia". Scenariusz został zainspirowany powieścią Katarzyny Puzyńskiej "Motylek".

Czytaj też: Serial "Gliniarze" z wynikami powyżej średniej Polsatu

(KOZ, 01.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.